Zamknij

Narty w Austrii? Zaplanuj wyjazd już teraz!

22:22, 01.07.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Narty w Austrii? Zaplanuj wyjazd już teraz!

Austria, ze względu na niewielką odległość dzielącą ją od Polski oraz doskonale przygotowane trasy narciarskie i ośrodki na najwyższym, światowym poziomie, jest chętnie wybieranym kierunkiem zimowych wyjazdów. Alpy to jedna z europejskich kolebek narciarstwa. Sprawdź, gdzie tej zimy warto oddać się białemu szaleństwu!

Ski-Amade

Jest to położony najbliżej Polski, doskonale rozwinięty alpejski region narciarski, przez odwiedzających często nazywany „narciarskim rajem”. Jednocześnie jest największym na terenie Austrii zrzeszeniem stacji narciarskich, mieszczących się w pięciu regionach. W jego skład wchodzi łącznie 870 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, 270 wyciągów i 25 stacji. Imponujące, prawda? Do tego wszystkie stoki można przemierzać na jednym ski-pasie!

Schladming

Schladming 4-Mountains Ski Area to aż 123 km. doskonale przygotowanych tras narciarskich, wchodzących w skład wspomnianego wcześniej regionu Ski-Amade. Znajdują się tam zarówno szerokie i łagodne stoki przeznaczone dla dzieci oraz początkujących narciarzy, jak i średniej trudności oraz najbardziej wymagające trasy, które zadowolą miłośników większych wrażeń. W Schladming możliwa jest również posiadająca wielu zwolenników jazda poza wyznaczonymi trasami. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów oddano ponad 40 wyciągów, w tym: kolejki linowe, wyciągi krzesełkowe, orczyki i taśmy dla dzieci. Wszystkie trasy są dobrze naśnieżone i utrzymane w doskonałym stanie. Dzięki świetnie rozwiniętej infrastrukturze również po zejściu ze stoku trudno się nudzić. W Schladming znajduje się wiele restauracji, barów, są tu także lodowiska, kluby fitness, czy baseny. Zdecydowana większość z nich została przystosowana również do potrzeb najmłodszych użytkowników, dzięki czemu Schladming to idealne miejsce na rodzinny wypoczynek.

Planujesz wyjazd? Koniecznie sprawdź  Rodzinne wyjazdy na narty do Austrii z Portaski!

Wagrain/Flachau

Wagrain to ośrodek narciarski położony w centralnej części Ski Amade. Wraz z Flachau i Alpendorf tworzy nowoczesny kompleks Snow Space Salzburg. Ośrodki narciarskie wchodzące w jego skład zostały połączone ze sobą wahadłową koleją linową, należącą do największych na świecie. Podróż nią, prowadząca ponad doliną, z pewnością należy do niezapomnianych przeżyć. W tym regionie narciarze i snowboardziści znajdą 120 km bardzo dobrze przygotowanych tras o trzech stopniach trudności: łatwym, średnim i bardzo wymagającym oraz trasę narciarstwa biegowego. Różnica wzniesień wynosi 1150m. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii naśnieżania Wagrain gwarantuje idealne warunki narciarskie przez cały sezon. Dla dzieci przygotowano szkółkę narciarską oraz zimowe parki zabaw: Wagrainis Winter World i Snowpark Alpendorf. Oprócz świetnych tras region oferuje również doskonale rozwinięte apres ski. Dzięki temu, po intensywnie spędzonym dniu, można odpocząć i zrelaksować się w jednej z restauracji, barów, czy centrów odnowy biologicznej. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone