Zamknij

Czystość w biurze - czy warto wybrać firmę sprzątającą

13:53, 22.07.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Czystość w biurze - czy warto wybrać firmę sprzątającą

Mimo oczywistych zalet polscy przedsiębiorcy niechętnie decydują się na outsourcing usług sprzątających. Przedstawiamy tekst, który ostatecznie przekona Cię do podjęcia właściwej decyzji.

Profesjonalne usługi

Niezaprzeczalną zaletą firm sprzątających jest profesjonalność ich usług. Wynika to z ich specjalizacji, ale najlepsze przedsiębiorstwa stale dążą do edukacji pracowników i podnoszenia jakości usług. Osoba sprzątająca zatrudniona do tego zadania skupia się na swojej czynności i jest odpowiednio przeszkolona. Wie, jakie środki czystości służą do czyszczenia jakich powierzchni, oraz wie jak ich używać. Angażowanie pracowników biura w czynności sprzątające może powodować dodatkowy stres i rozproszenie. O ile w domu wiemy, jak powinno się sprzątać, powierzchnie biurowe są wyposażone w inne sprzęty i inaczej wygląda ich pielęgnacja. Firma sprzątająca Czysty Efekt zapewnia profesjonalne usługi sprzątające właśnie dla biznesu. Zobacz ich ofertę na https://czystyefekt.pl.

Korzystniejsza opcja finansowa

Zaangażowanie regularnych pracowników w proces sprzątania nie jest de facto bez kosztowe. Będą oni wykonywać to zadanie w ramach godzin swojej standardowej pracy. Nie trudno obliczyć, że będzie to generowało dłuższy czas wykonywania obowiązków, a tym samym większe koszty utrzymania pracownika. Zatrudnienie osoby do sprzątania na cały etat przy niewielkiej powierzchni biurowej jest bezcelowe. Generuje znacznie większe fundusze niż outsourcing. Może dojść do sytuacji, w której zatrudniona osoba przez większość dnia nie ma zbyt dużo czynności do wykonania.

Jeden kłopot z głowy

Jeśli całość zadań związanych ze sprzątaniem, przejmie firma zewnętrzna, masz dużo więcej kłopotów z głowy. Nie musisz martwić się o odpowiednie zaangażowanie osoby zatrudnionej, nie musisz tak szczegółowo sprawdzać wykonywanych przez nią obowiązków. W razie konfliktu personalnego bądź niewywiązywania się jej z obowiązków to osoba zarządzająca firmą sprzątającą będzie miała problem do rozwiązania. Nie musisz martwić się o urlop oraz absencję. W takich sytuacjach firma sprzątająca ma obowiązek przedstawić ci inną osobę na zastępstwo.

Dyskretność

Firma sprzątająca ma większe możliwości wpływania na pracownika. Jeśli obawiasz się o wypłynięcie dyskretnych danych, możesz poprosić o podpisanie klauzul zachowania tajemnicy. W razie naruszenia zasad firma pociąga do odpowiedzialności pracownika, który ustanowione normy przekroczył.

Sprzątanie przez profesjonalne firmy powinno odbywać się poza godzinami regularnej pracy biura. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ nie rozprasza pracowników i przychodzą oni co dzień do czystego miejsca, co pozytywnie nastraja do pracy.

Jeśli zlecimy wykonywanie obowiązku sprzątania regularnym pracownikom, którzy nie są odpowiednio przeszkoleni, możemy mieć pewność, że czynności sprzątające nie będą wykonane z należytą starannością. Wybierając firmę sprzątającą, oszczędzamy pieniądze oraz mamy pewność, że usługa zostanie wykonana z zachowaniem wszelkich standardów. Jeśli natomiast osoba zatrudniona do sprzątania nie będzie z dokładnością wywiązywać się z obowiązków, będą wyciągnięte w stosunku do niej konsekwencje.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone