Zamknij
REKLAMA

Co nosić na sobie w trakcie pieszych wycieczek?

12:56, 29.08.2019 | materiały partnera

Podstawowym wyposażeniem każdego amatora pieszych wycieczek jest oczywiście jego strój. Wiele uwagi przywiązujemy przede wszystkim do specjalistycznego obuwia, bielizny i kurtek. Potrzebujemy jednak również sprzętu, dzięki któremu będziemy w stanie transportować potrzebne nam w trakcie wycieczki przedmioty. To szeroka kategoria, należą do niej nie tylko różnego rodzaju plecaki!

Plecak trekkingowy średniej wielkości

Jeśli biwak lub rajd, na który się wybieramy, potrwa kilka dni, przyda nam się średni plecak. Taki, w którym zmieści się coś więcej niż woda, suchy prowiant i zapasowe ubranie. Modele, do których włożymy całe nasze wyposażenie na okres do tygodnia posiadają już pewne udogodnienia. Należą do nich regulowane szelki i wyściełane gąbką pasy, a także wygodna część biodrowa. Plecaki trekkingowe tego typu posiadają zazwyczaj duże ilości kieszeni-schowków, które zapewnią nam łatwy dostęp do najbardziej potrzebnych przedmiotów. Nasze plecy nie spocą się, jeśli sprzęt posiada siatkę chroniącą przed bezpośrednim kontaktem z materiałem.

Pas na bidon

Wydaje się, że to drobiazg, ale zastanówmy się, jak często sięgamy do plecaka po wodę. Za każdym razem musimy zrobić postój i znaleźć w bagażu bidon. Tracimy rytm marszu wykonując po wielokroć tą żmudną czynność. Na całe szczęście istnieje rozwiązanie! Jest nim pas na bidon. Dzięki niemu napój mamy zawsze pod ręką, a chcąc wziąć łyk wody, nie musimy się nawet zatrzymywać. Wyposażony jest on  w dodatkowe kieszonki, w których możemy schować inne rzeczy, do których chcemy mieć w trakcie wycieczki łatwy dostęp. 

Duży plecak trekkingowy

Największe plecaki mają to samo zastosowanie, co opisane powyżej modele pośrednie. Różnica polega na ilości bagażu, jaką jesteśmy w stanie przenieść. Im dłuższa wyprawa, tym większy plecak trekkingowy powinniśmy ze sobą zabrać. Te z nich, które przeznaczone są na wielotygodniowe wycieczki, wyposażone są w dodatkowe elementy: stelaż i dużą ilość kieszeni. Bardzo często konstrukcja takiego “traperskiego” plecaka jest solidniejsza, wykorzystuje się na przykład większą liczbę szwów. 

To, czy kupimy tylko jeden rodzaj plecaka, czy więcej różnego typu modeli, zależy oczywiście od naszego trekkerskiego stylu. Jeśli jeździmy autostopem, potrzebujemy co najmniej dwóch modeli: dużego, który może zostać w naszej “bazie wypadowej” i małego, który zabierzemy ze sobą na krótką wycieczkę. Jeśli więcej czasu spędzamy w mieście, wybierzmy natomiast produkt mogący służyć nam na co dzień. Bądźmy wędrowcami nawet poza szlakiem!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone