Zamknij
REKLAMA

Czy umiesz wypoczywać?

09:31, 04.09.2019 | materiały partnera
Skomentuj

Efektywność w pracy w dużej mierze zależy od tego, czy potrafisz efektywnie wypocząć. Przemęczony pracownik jest podatny na wypalenie zawodowe, a rutynowe czynności przychodzą z trudem. Sprawdź czy potrafisz dobrze wykorzystywać czas wolny.

Zadbaj o higienę codziennego życia

Osoba niewyspana ma ograniczoną sprawność intelektualną. Udowadniają to liczne badania. Jeśli chcesz być w pracy wypoczęty i z łatwością radzić sobie z zadaniami dopilnuj, by dobrze się wysypiać. Idealnie, jeżeli masz możliwość odizolować sypialnię od reszty domu. Pomieszczenie przed snem powinno zostać dokładnie wywietrzone. Zadbaj, by przynajmniej na godzinę przed udaniem się na spoczynek nie korzystać z komputera ani telefonu komórkowego.

Rób przerwy w czasie pracy

W pracy nie pozostaje wiele czasu na relaks. Jednak bardzo dużo możesz osiągnąć robiąc sobie krótkie, kilkuminutowe przerwy. Zobaczysz, że wpłynie to pozytywnie na Twoją zdolność koncentracji i wydajność. Wystarczy, że na chwilę wstaniesz od biurka, otworzysz okno i weźmiesz kilka głębokich wdechów. Staraj się w tym krótkim czasie oderwać myśli od zadania, które właśnie wykonujesz. Taka niewielka przerwa pozwoli mózgowi nieco się zregenerować.

Nie przynoś spraw zawodowych do domu

Czasem trudno jest odciąć się od myślenia o pracy w czasie wolnym. Postaraj się jednak wyłączyć rozważania związane z Twoim życiem zawodowym w sytuacjach prywatnych. Gdy myślisz o pracy, to prawie tak samo, jakbyś wciąż w niej był. Kiedy zatem masz znaleźć czas na odpoczynek? Dobrym pomysłem jest znalezienie sobie hobby, które będzie angażowało Twoje myśli. Może lubisz grać w planszówki, albo rozwiązywać krzyżówki. Wiele osób odnajduje znakomity relaks oddając się ulubionej lekturze w zaciszu wygodnego fotela.

W czasie urlopu nie zajmuj się pracą

Kiedy zdecydujesz się wziąć urlop wypoczynkowy, postaraj się tak uporządkować sprawy zawodowe, by nie angażowały Cię podczas wyjazdu. Służbowy telefon zostaw w tym czasie w biurze. Pamiętaj, by zakomunikować współpracownikom i kontrahentom o Twojej nieobecności i podać informacje o danych kontaktowych do osoby, która będzie Cię zastępować. Postaraj się zaplanować w czasie urlopu wyjazd. Nawet jeśli będzie to podróż do sąsiedniej miejscowości, odczujesz dobry wpływ zmiany otoczenia na swoje samopoczucie. Zmiana miejsca pozwala spojrzeć na wiele spraw z nowej perspektywy. Dzięki temu łatwiej poradzisz sobie z problemami, które wydawały się niemożliwe do rozwiązania.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone