Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto przygotować się do rozmowy o pracę?

09:33, 05.09.2019 | materiały partnera
Skomentuj

Dla wielu osób poszukujących pracy, pierwszym marzeniem jest otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Niewiele z nich jednak dostąpi zaszczytu zaprezentowania siebie i swoich mocnych stron na żywo. Skoro dostało się taką szansę, trzeba ją dobrze wykorzystać i przygotować się do spotkania z pracodawcą. Pomyślny przebieg rozmowy kwalifikacyjnej to ostatni krok do zdobycia posady.

Oferta pracy nada kierunek przygotowaniom

Każdy egzamin, a można nim nazwać również rozmowę o pracę, wymaga odpowiedniego przygotowania. W przypadku ubiegania się o posadę, rolę podręczników pełnią oferty pracy. Zawarte są w nich wszelkie informacje potrzebne do tego, by zadbać o autoprezentację.

Każda praca wymaga odpowiednich predyspozycji i przygotowania zawodowego. O tym, czego od kandydatów oczekuje dany pracodawca, dowiesz się z jego oferty. Warto też zerknąć w inne głoszenia dotyczące podobnego stanowiska i zainspirować się nimi tworząc listę swoich atutów do zaprezentowania podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Pomocne w tym będą wszelkiego rodzaju serwisy internetowe, np. Pracuj.pl.

Z ofert dowiesz się, jakie umiejętności warto zaprezentować pracodawcy, a które z nich będą zbędnym zawracaniem głowy. Przysłowiowe lanie wody może być źle odebrane. Natomiast trzymanie się konkretów będzie informacją, że kandydat doskonale orientuje się w specyfice danej pracy.

Zadbaj o schludny wygląd

W przypadku ubiegania się o pracę można stwierdzić, że dobre wrażenie można zrobić dwa razy – mocnym CV i wizerunkiem podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Powinien on być stosowny do miejsca, w którym toczyć się będzie ewentualna kariera zawodowa. Na zdecydowanie więcej luzu mogą pozwolić sobie kandydaci do pracy przy start-upie niż w korporacji. Nie bez znaczenia jest tu również stanowisko, na które poszukiwany jest pracownik – im wyższe, tym bardziej profesjonalnie powinien wyglądać kandydat.

Bez względu na to, o jaką pracę się ubiegasz pamiętaj, by wyglądać schludnie. Zadbaj o to, by ubranie było czyste i uprasowane, a fryzura dobrze ułożona. Nie zapomnij o butach – wyczyść je przed wejściem na spotkanie, jeśli na dworze jest mokro i ubrudziły się po drodze.

Zapoznaj się z działalnością firmy

W niemal każdej rozmowie o pracę przychodzi czas, w którym kandydat proszony jest o zaprezentowanie siebie i swoich umiejętności w kontekście funkcjonowania danej firmy. Dobrze jest więc wcześniej zapoznać się z profilem jej działalności.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone