Zamknij
REKLAMA

Jak napisać dobre CV?

09:43, 08.09.2019 | materiały partnera
Skomentuj

Zanim zdobędzie się wymarzoną pracę, często trzeba wysłać dziesiątki CV. Od tego dokumentu w dużej mierze zależy czy pracodawca zwróci uwagę na daną osobę i zaprosi do udziału w kolejnym etapie rekrutacji. Warto więc poświęcić nieco czasu na napisanie profesjonalnego CV, które będzie pierwszym krokiem w kierunku dobrej pracy.

Uniwersalne CV nie istnieje

Podstawowym błędem popełnianym przez wiele osób poszukujących zatrudnienia jest stworzenie jednego CV i wysyłanie go w odpowiedzi na wszystkie oferty pracy. Tymczasem każde miejsce ma inną specyfikę, a oczekiwania pracodawców bywają różne. Łatwo przekonać się o tym, przeglądając choćby pobieżnie ogłoszenia umieszczone w serwisach poświęconych temu tematowi, np. Pracuj.pl. Oznacza to, że przed wysłaniem dokumentów trzeba dopracować swoje CV w taki sposób, by znalazły się w nim wszystkie elementy mówiące, że dana praca czeka właśnie na nas.

Przykuj uwagę pracodawcy

Podstawowa zasada to estetyka. CV musi ładnie wyglądać. Nie chodzi tu o upiększanie go fantazyjną grafiką. Tworząc dokument zadbaj o równe akapity, odstępy między poszczególnymi liniami, czytelną czcionkę, pogrubienia istotnych informacji oraz zaprezentowanie siebie, swojego doświadczenia i umiejętności w odpowiedniej kolejności.

Zadbaj o to, by twoje CV nie zawierało błędów ortograficznych i stylistycznych. Wydaje się to oczywiste, jednak pisaniu dokumentu bardzo często towarzyszy stres i napięcie sprzyjające drobnym potknięciom. Dla pewności poproś kogoś, by sprawdził czy dokument został napisany poprawnie. Błędy mogą zniechęcić pracodawcę do bliższego zapoznania się z sylwetką kandydata.

Skup się na ważnych informacjach

Nadmiar informacji jest przytłaczający. Zadbaj więc o to, by w CV znalazły się jedynie informacje mające wartość z punktu widzenia konkretnego pracodawcy. Przedstaw doświadczenie zawodowe, które będzie przydatne na oferowanym przez niego stanowisku. Podobnie zainteresowania i dodatkowe kwalifikacje. W natłoku informacji ważne rzeczy mogą zostać niezauważone. Dodatkowo skupienie się na istotnych dla danej sytuacji elementach pokaże, że autor CV doskonale wie, o jakie miejsce pracy się ubiega, a dokument został stworzony z myślą o tej konkretnej rekrutacji.

Zadbaj o to, by ważne informacje o Tobie znalazły się w widocznym miejscu. Tak, by osoba czytająca CV szybko na nie trafiła. Początek strony jest dobrym miejscem na pokazanie największych zalet.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (2)

AdaAda

0 0

Mała rzecz - kreator CV. Nawet darmowy z pracuj.pl i jest różnica 08:48, 15.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JowitaJowita

0 0

O! dzięki :) ja właśnie teraz szukam jakiegoś to sobie sprawdzę ten z pracuj.pl 20:23, 17.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone