Zamknij

Ruszają Dni Sępólna Krajeńskiego

10:37, 02.08.2019 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Ruszają Dni Sępólna Krajeńskiego

Już jutro (tj. w sobotę - 3.08) rozpoczynają się Dni Sępólna Krajeńskiego. Tegoroczne świętowanie potrwa 9 dni. W programie między innymi: koncerty, wystawy, jarmarki i imprezy sportowe. Gwiazdą muzyczną tegorocznych Dni Sępólna Krajeńskiego będzie Golec uOrkiestra.

Święto miasta zainauguruje Jarmark Świętego Wawrzyńca. To już piętnasta edycja tego wydarzenia. Rozpocznie się on w sobotę o godzinie 15.00 na targowisku „Mój Rynek”. W programie oprócz prezentacji produktów rękodzielniczych i regionalnych wyrobów spożywczych są także koncerty. Na jarmarkowej scenie wystąpią w tym roku: Bałkan Express, Kapela Tyrolska oraz Andrzej Kubacki. O 21:00 – również w sobotę - na plaży miejskiej rozpocznie się Bitwa DJ-ów, czyli otwarta dyskoteka pod chmurką.

W niedzielę (4.08) o godzinie 14:00 – rodzinne pływanie z TKKF.

W poniedziałek (5.08) o godzinie 17:00 – zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej Andrzeja Ossowskiego „Moje miasto nocą”.

Wtorek (6.08) to doroczne Śniadanie na trawie. Odbędzie się ono o godzinie 10:00 w strefie relaksu przy Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

W środę (7.08) o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej Centrum Aktywności Społecznej rozpocznie się Wielki Test z Historii Sępólna Krajeńskiego.

W czwartek (8.08) o godzinie 17:00 na sępoleńskim molo wystawiony zostanie spektakl dla dzieci.

W piątek (9.08) świętowanie rozpocznie się już o godzinie 11:00. O tej porze w sali wystawowej „Wozownia” odbędzie się wernisaż ogólnopolskiej wystawy „Utracone. Świat małych ojczyzn na fotografiach ze zbiorów archiwów społecznych”. O 13:00 na sępoleńskich ulicach odbędzie się happening „Kultura smacznego”. Miłośników operetki zapraszamy z kolei na godzinę 17:00 na sępoleńskie molo. Tam odbędzie się koncert zatytułowany „W pewien piękny letni wieczór”.

W sobotę (10.08) już o 6:00 rano na jeziorze Sępoleńskim rozpoczną się zawody wędkarskie.

O 9:00 w kościele parafialnym odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w intencji Mieszkańców.

O 10:00 ruszy turniej w siatkówkę plażową, a o 10:30 rozpocznie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, podczas której wręczona zostanie nagroda Świętego Wawrzyńca.  

Wieczorem wszystkie imprezy przeniosą się na Stadion Miejski. Tam o godzinie 19:30 rozpocznie się występ Dj-ów Radia Weekend. O 21:00 na scenie zaprezentuje się natomiast gwiazda tegorocznych Dni Sępólna Krajeńskiego – zespół Golec uOrkiestra.

Świętowanie zakończy niedzielny turniej strzelecki. Odbędzie się on o godzinie 11:00 na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.

Na wszystkie te imprezy zapraszamy nie tylko mieszkańców, ale także turystów, gości i wszystkich, którzy chcą wziąć udział w tych wydarzeniach. – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Dni Miasta - będzie bezpłatny.

Urząd Miejski w Sępólnie Krajeńskim

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone