Zamknij
REKLAMA

Wielki Test z Historii Sępólna Krajeńskiego po raz trzeci [FOTO]

14:28, 14.08.2019 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Wielki Test z Historii Sępólna Krajeńskiego po raz trzeci - fot. Paweł Zakrzewski

W ubiegłą środę kilkunastu uczestników sprawdzało swoją wiedzę w III Edycji Wielkiego Testu z Historii Sępólna Krajeńskiego. Zwyciężczynią pojedynku została Anna Paprocka. Drugie miejsce zajął Paweł Kwasigroch, natomiast trzecie – Marzena Hippler.

Siódmego sierpnia, punktualnie o godzinie 18:00, w gościnnej sali konferencyjnej Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie 12 śmiałków (w tym troje debiutantów) przystąpiło do rozwiązywania testu, składającego się z 30 pytań o różnym stopniu trudności. W tym roku autorem pytań był Łukasz Jakubowski – historyk regionalista oraz pracownik biblioteki. Po sprawdzeniu zakodowanych arkuszy testowych okazało się, że do wyłonienia kompletu laureatów potrzebna będzie dogrywka. Zmagania wygrała Anna Paprocka, która jako jedyna uzyskała maksymalną liczbę punktów. Gratulujemy! Pełną obsadę podium poznaliśmy dopiero, gdy w szranki stanęło 3 zawodników z 29 punktami na koncie. I tak: drugie miejsce wywalczył ostatecznie debiutant Paweł Kwasigroch, zaś trzecie – triumfatorka pierwszej edycji, Marzena Hippler.

Oczywiście słowa uznania i wielkie brawa należą się każdemu z uczestników. Większość z nich uzyskała ponad 20 punktów na 30 możliwych. Brawo! Tamtego dnia nikt nie opuścił Jeziornej z pustymi rękoma. Wszyscy śmiałkowie otrzymali podziękowania wraz z drobnym upominkiem – pamiątkowym kubkiem i czekoladą. Pani Annie dodatkowo wręczono paczuszkę ze smartfonem, panu Pawłowi – rower, natomiast pani Marzenie – sprzęt AGD.

Test odbył się pod hasłem „Franciszek i ks. Emanuel Grudzińscy i ich czasy". W związku z tym, aby wygrać, nie trzeba było mieć w małym palcu całej historii Sępólna i okolic – w przygotowaniach wystarczyło się skupić na okresie dwudziestolecia międzywojennego. Gdy członkowie Komisji Testu zajęci byli sprawdzaniem arkuszy, na sali dyskutowano o dziejach miasta. Łukasz Jakubowski pokrótce przedstawił obecnym sylwetkę ks. Grudzińskiego i omówił przebieg bibliotecznego projektu poświęconego kapłanowi i jego ojcu. Test zorganizowano bowiem jako jedno z działań w ramach realizacji projektu „Franciszek i Emanuel Grudzińscy – budowniczowie polskiego Sępólna Krajeńskiego w okresie II RP". Sponsorem środowych zmagań, w tym nagród, był więc nasz grantodawca – Instytut Pileckiego z Warszawy. To również dzięki Instytutowi możemy zaprezentować Państwu fotorelację z testu. Jej autorem jest fotograf Paweł Zakrzewski. Dziękujemy!

III Edycja Wielkiego Testu z Historii Sępólna Krajeńskiego przeszła już do historii. Zachęcamy jednak do dalszego uczestnictwa w wydarzeniach szykowanych w ramach naszego projektu. Kolejne atrakcje już wczesną jesienią – w październiku. 

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022

tekst. Łukasz Jakubowski Biblioteka Sępólno

fot. Paweł Zakrzewski

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone