Zamknij

Oni już podjęli decyzje i mówią "dość". Zrobią to bez względu na wszystko

16:56, 19.01.2021 | Źródło: RMF FM
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Branża fitness mówi "dość". Niezależnie od decyzji rządu siłownie i baseny mają zostać otwarte od lutego. Taką decyzję ogłosiła Polska Federacja Fitness zrzeszająca kilkaset podmiotów w całym kraju. 

Przedłużone przez rząd do 31 stycznia obostrzenia dotyczące m.in. zamknięcie hoteli, a także ograniczenia w działaniu galerii handlowych sprawiają, że przedsiębiorcy dochodzą do ściany.

Niektóre branże już złożyły pozwy przeciwko Skarbowi Państwa, a inni zapowiadają otwarcie zamkniętych do tej pory firm. Branża fitness dalszemu lockdownowi mówi "dość".

Jak informuje RMF FM, przedstawiciele Polskiej Federacji Fitness twierdzą, że zakaz działalności nałożony przez rząd jest niezgodny z konstytucją. 

- Przygotowaliśmy z naszym działem prawnym bardzo obszerną opinię prawną. Ta opinia jednoznacznie wskazuje, że zakazać naszej działalności absolutnie nie można - mówi RMF FM Maciej Kowalski, właściciel kilku klubów.

Dlatego Polska Federacja Fitness podjęła decyzję. Niezależnie od decyzji rządu od 1 lutego siłownie i baseny tych podmiotów, które zrzeszone są w federacji zostaną otwarte. 

W tych miejscach wprowadzony zostanie reżim sanitarny, który związek uważa za konieczny. W siłowni będzie ćwiczył jeden klient na 12 metrów, mają być zachowane odległości oraz dezynfekcja. Federacja przekonuje także, że klientom tych otwieranych siłowni nic nie grozi.

Rząd grozi przedsiębiorcom

Już pod koniec ubiegłego tygodnia wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że karą dla firm łamiących przepisy może być nawet wyłączenie z Tarczy Branżowej i Finansowej. 

Ponadto każdy otwarty wbrew zakazom podmiot musi liczyć się z wizytą policji i sanepidu, a to może zakończyć się karami finansowymi. Funkcjonariusze mogą nałożyć mandat w wysokości 500 złotych, a służby sanitarne mogą ukarać firmę kwotą sięgającą nawet 30 tysięcy złotych. 

To jednak nie koniec. Jak twierdzi RMF FM, przedsiębiorcy mogą spodziewać się również kontroli BHP, przeciwpożarowej, podatkowej czy prawa pracy.

(Źródło: RMF FM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%