Zamknij
REKLAMA

Matura z religii coraz bliżej. Padł wstępny termin

14:46, 15.06.2021 | Źródło: RadioZET
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Grażyna Sobczak
REKLAMA

Matura z religii coraz bardziej realna. Wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski podał wstępny termin wprowadzenia egzaminu. 

O maturze z religii mówi się coraz głośniej. W lutym minister edukacji Przemysław Czarnek spotkał się w tej sprawie z przedstawicielami Komisji Wychowania Katolickiego.

Minister Czarnek rozmawiał wtedy z ks. bp dr hab. Wojciechem Osialem, czyli przewodniczącym Komisji. W rozmowach wzięli udział także ks. bp dr Marek Mendyk biskup świdnicki, ks. prof. dr hab. Piotr Tomasik oraz dziekan Wydziału Teologicznego UKSW oraz ks. dr Marek Korgul.

Od tego spotkania minęło kilka miesięcy, ale temat wciąż jest żywy. 

- Takie postulaty pojawiają się od kilku lat. Nie widzę żadnego problemu, aby ten postulat zrealizować. Jeśli jest grupa uczniów, która tego chce, to powinna mieć możliwość takiego wyboru - powiedział w Radiu Zet wiceminister Dariusz Piontkowski.

Kiedy zatem religia mogłaby pojawić się na maturze? 

Przedmiot ten nie pojawi się tam od razu. Na to będzie trzeba poczekać kilka lat. Dariusz Piontkowski mówi, że wszystko trzeba formalnie przygotować. Podał jednak orientacyjną datę, kiedy pierwsi uczniowie mogliby podejść do egzaminu. 

- Może to być 2024 rok - tłumaczył wiceminister. 

Piontkowski w Radio Zet przyznał również, że resort edukacji rozważa pomysł, by dać uczniom możliwość wyboru uczestniczenia na zajęcia związane z etyką. 

- Jeśli ktoś nie chciałby chodzić na religię jakiegokolwiek wyznania, miałby obowiązek uczęszczania na etykę. Państwo i nauczyciele powinni wychowywać młodych ludzi na dobrych obywateli - dodawał. 

(Źródło: RadioZET)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%