Zamknij
REKLAMA

Takiej podwyżki dla polityków jeszcze nie było! Opozycja i rząd byli zgodni

10:43, 15.07.2021 | Źródło: Rzeczpospolita
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. Michał Osiecki
REKLAMA

Marszałkowie Sejmu i Senatu, na co dzień działają w przeciwnych obozach politycznych, ale w tej sprawie doszło do porozumienia. Posłowie i senatorowie dostaną więcej kasy. Na co? 

Elżbieta Witek i Tomasz Grodzki byli zgodni i podpisali zarządzenie w sprawie podwyżek ryczałtów na prowadzenie biur poselskich i senatorskich. 

- Posłowie i senatorowie dostaną rekordowe środki na swoje biura - donosi dziennik "Rzeczpospolita".

Od 1 lipca miesięczny ryczałt na działalność biur poselskich, senatorskich i poselsko-senatorskich wynosi 17,2 tys. zł. Do tej pory na działalność tych miejsc przeznaczona była kwota o dwa tysiące mniejsza. 

To rekordowa podwyżka. Jak podkreśla Rzeczpospolita "w ciągu ostatnich dziesięciu lat wzrost nigdy nie przekroczył 1050 zł."

- Wspólne zarządzenie o zwiększeniu ryczałtu podpisali 7 lipca, z mocą wsteczną od początku miesiąca - możemy przeczytać w "RZ". 

To kolejny wzrost nakładów na biura poselskie i senatorskie. Poprzednia podwyżka miała miejsce zaledwie półtora roku wcześniej. 

Politycy tłumaczą jednak, że podwyżki są konieczne. Dodają, że są one związane ze wzrostem kosztów dotyczących wynajmu pomieszczeń i zatrudnieniem pracowników. 

(Źródło: Rzeczpospolita)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

aa

11 0

Te gnidy są zgodne tylko, gdy dotyczy to ich kasy. Parszywi cynicy. 12:59, 15.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FidelFidel

9 1

Politycy i Kościół = pazerność i chciwość. Nawet w czasach pandemii brak opamiętania i refleksji. Wstyd !!! 13:13, 15.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%