Zawód strażaka to marzenie wielu młodych ludzi. Aby je zrealizować trzeba zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonywania tej trudnej i odpowiedzialnej profesji. Uczniowie klas I i II o profilu pożarniczym z Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim w dniu 18 czerwca 2015 odwiedzili Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Opiekunami były p. Renata Bukolt i p. Iwona Przybylska oraz funkcjonariusze KP PSP w Sępólnie Krajeńskim st. ogn. Ewa Czapiewska-Siekierka oraz mł. kpt. w st. sp. Tomasz Pryk. Celem wyjazdu było zwiedzenie szkoły, a przede wszystkim zapoznanie się z kształceniem oraz pracą, jaką wykonują strażacy.
2015-06-24 23:26:34