Zamknij

Złożyli 2648 podpisów w sprawie złego traktowania zwierząt w schronisku Piła Leszków

18:25, 16.12.2016 Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych EFFATA
Skomentuj fot. nadesłane fot. nadesłane

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Pile oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych EFFATA złożyły do Piotra Głowskiego - Prezydenta Miasta Piły i Rafała Zdzierely - Przewodniczącego Rady Miasta petycję w sprawie złego traktowania zwierząt w schronisku Piła Leszków.

Pan Piotr Głowski
Prezydent Miasta Piły
 
Pan Rafał Zdzierela
Przewodniczący Rady Miasta
 
URZĄD MIASTA PIŁY
Plac S.Staszica 10, 64-920 Piła
tel.  (67) 212 62 10
e-mail  [email protected]
www  www.pila.pl
 
 
Proszę przyjąć Petycję w sprawie złego traktowania zwierząt w schronisku Piła Leszków.
 
1) Petycja z podpisami w formie elektronicznej poprzez stronę internetową:
https://secure.avaaz.org/pl/petition/Urzad_Miasta_w_Pile_Petycja_w_sprawie_zlego_traktowania_zwierzat_w_schronisku_Pila_Leszkow_1/?aFjAabb  
w ilości 1 663 (druki w załączeniu – 42 strony).
 
2) Petycja z podpisami w formie papierowej w ilości 985 (listy w załączeniu – 62 strony).
 
Razem składamy 2648 podpisów w sprawie złego traktowania zwierząt w schronisku Piła Leszków.
 
My wszyscy niżej podpisani (listy w załączeniu – razem 104 stron) domagamy się podjęcia natychmiastowych działań mających na celu poprawienie warunków bytowych zwierząt znajdujących się w pilskim schronisku.
 

Przedstawiona w wielu mediach sytuacja negatywnie wpłynęła na wizerunek naszego miasta i jego mieszkańców. Wielu z nas osobiście podejmowało próby współpracy z schroniskiem poprzez chęć prowadzenia wolontariatu, a także przekazując liczne datki (setki kilogramów) w postaci m.in. karmy, koców, zabawek, basenów, itp. Niestety chęć wolontariatu spotyka się z brakiem akceptacji, a wręcz z niechęcią ze strony kierownictwa placówki - obecnie obowiązuje zakaz przyjmowania wolontariuszy.
 

Należy także wspomnieć, że adoptowane ze schroniska zwierzęta niejednokrotnie są chore, zarobaczone (pasożyty wewnętrzne i zewnętrzne), osłabione i niedożywione.
 

Powyższa sytuacja nie będzie przez nas dłużej akceptowana. Wymagamy podjęcia działań mających na celu poprawienie warunków bytowych podopiecznych schroniska poprzez:

 
1. Zapewnienie stałej opieki lekarza weterynarii – obecnie na miejscu jest tylko technik weterynarii;
2. Prawidłowe żywienie psów – obecnie stosowana karma, to 4% mięsa, reszta to dodatki;
3. Utworzenie niezależnego od właściciela wolontariatu - społecznego nadzoru, aby osoby, które chcą współpracować, mogły w każdej chwili wejść na teren schroniska, również w czasie nieobecności właściciela, a tylko przy obecności pracowników, co dotychczas nie było możliwe;
4. Podjęcie skutecznych działań adopcyjnych oraz promujących tego typu zachowanie - obecnie właściciel firmy nie jest zainteresowany zmianami, gdyż zmniejszy to jego dochody;
5. Udostępnianie wyników kontroli do wiadomości publicznej zgodnie z Ustawą o dostępie do informacji publicznej;
6. Umożliwienie każdej osobie potencjalnie zainteresowanej adopcją prawa swobodnego wstępu do schroniska w godzinach otwarcia i adoptowania psa, którego sobie wybierze;
7. Wprowadzenie powszechnego obowiązku sterylizacji, kastracji i czipowania.
8. Wprowadzenie skutecznych mechanizmów kontroli środków publicznych wydanych przez Gminę Piła na opiekę nad bezdomnymi zwierzętami;
9. Zamknięcie schroniska dla zwierząt spoza Piły i skłonienie innych gmin, które mają podpisane umowy do ich zerwania.

 
Obecnie w schronisku przebywa od 500 do 700 psów i kotów, które dostarczane są z terenu kilkudziesięciu gmin. Ta ilość z roku na rok znacząco wzrasta - rosną oczywiście dochody właściciela!
 

Schronisko nie jest przejściowym azylem dla zwierząt, w którym przebywałyby tylko tymczasowo i w którym by o nie dbano. Jest to więzienie dla psów. Psy chore, słabe, starsze siedzą w jednym kojcu po kilka razem. I te są narażone najbardziej na zagryzienie przez silniejsze, dominujące psy, co zdarza się każdego dnia. Psy siedzą w klatkach stłoczone na betonie!
 

Czy pomoc może nadejść dopiero wtedy, kiedy kilka "odważnych" osób będzie w totalnej desperacji od długiej, beznadziejnej walki i uda się do najpotężniejszych mediów? Wtedy, gdy rozmiar, a raczej bezmiar cierpienia jest przerażający? Inaczej, wszystko w porządku?

 
Zwierzęta same nie upomną się o swoje prawa! 
 
 
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
w Polsce Oddział w Pile,
ul. Kwiatowa 2, 64-920 Piła,
www.pila.toz.pl, e-mail: [email protected]
 
Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych EFFATA,
PL, 64 – 920, Piła, ul. W. Witosa 26/5
KRS: 0000162787
e-mail: [email protected],
Tel.: 601970679, www.effata.of.pl

(Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych EFFATA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%