REKLAMA

REKLAMA
02:27, 13.03.2017
Czy potykasz się o porozrzucane samochodziki, klocki wysypują się z pudeł, a misie i lalki same wychodzą już z pokoju twojego dziecka? Chyba każdy, kto ma w swoim domu małych domowników, dobrze zna ten obraz, przyprawiający o dreszcze, nawet najbardziej cierpliwego rodzica. Mamy na to radę!
9
02:40, 12.03.2017
Mieszkańcy Więcborka są zbulwersowani oszpeceniem kilkunastu drzew nad brzegiem Jeziora Więcborskiego wzdłuż promenady przy placu zabaw, w okolicach parkingu na ulicy Wodnej.
08:42, 10.03.2017
Młode osoby, które dopiero wybierają ścieżkę edukacji, najczęściej biorą pod uwagę możliwości znalezienia pracy w zawodzie, który je interesuje. Często jest to decydujący argument za podjęciem nauki lub zrezygnowaniem z niej. Przez modę na "fit życie" popularne stały się takie zawody, jak instruktor fitness czy trener różnych sportów. Czy warto zostać instruktorem, ale... samoobrony?
17:46, 27.02.2017
24 lutego, podczas XXIX sesji Rady Powiatu, dokonano wręczenia Nagrody Starosty Sępoleńskiego "Złoty Klucz Przedsiębiorczości".
11:25, 27.02.2017
Właściwe ustalenie wysokości odszkodowania za szkodę na pojeździe jest niezwykle istotne dla poszkodowanego. Odpowiednia ilość środków pieniężnych gwarantuje rzetelną naprawę powstałych uszkodzeń podczas wypadku. Niestety kalkulacje szkód wykonywane przez firmy ubezpieczeniowe pozostawiają wiele do życzenia. Sposobów na zaniżenie wyceny jest wiele, zmorą jest amortyzacja części. Czy ubezpieczyciel może pomniejszyć wartość odszkodowania o domniemane zużycie części? Na to newralgiczne pytanie odpowiemy w dalszej części artykułu.
7
20:05, 23.02.2017
"Wprowadzenie przepisów ograniczających liczbę kadencji odbierze mieszkańcom możliwość pełnego decydowania o własnych sprawach, która jest istotą prawdziwego samorządu" - takie słowa znalazły się w przyjętym przez Radę Miejską w Sępólnie Krajeńskim, oświadczeniu w sprawie planów wprowadzenia dwukadencyjności w samorządach. Zdecydowana większość radnych nie zgadza się na takie zmiany. Dokument został ogłoszony publicznie i zostanie przesłany do Prezydenta RP, Premiera RP oraz do wszystkich Klubów Parlamentarnych w Sejmie RP.
5
18:19, 22.02.2017
22 lutego 2017 w Hali Krajna Arena w Sępólnie Krajeńskim odbyła się druga edycja Targów Pracy i Edukacji. Stoiska rodzimych firm a także kilku spoza naszego terenu, które prezentowały na targach swój dorobek oraz ofertę zatrudnienia na różnych stanowiskach, cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców poszukujących pracy. Niemniej popularne były stanowiska szkół ponadgimnazjalnych z powiatu sępoleńskiego oraz kilku uczelni, które zachęcały odwiedzającą targi młodzież do kontynuowania edukacji na przeróżnych kierunkach i profilach. Organizatorami targów były Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim, Powiatowy Urząd Pracy w Sępólnie Krajeńskim, Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu oraz Gmina Sępólno Krajeńskie.
01:57, 21.02.2017
Kilkadziesiąt firm, organizacji i szkół, zaprezentuje swoje oferty na Powiatowych Targach Pracy i Edukacji w Sępólnie Krajeńskim. Wydarzenie odbędzie się w środę, 22 lutego 2017 r. w hali Krajna Arena.
15:51, 20.02.2017
Zarząd województwa przedstawił dziś (20 lutego) radnym sejmiku projekt uchwały w sprawie przekazania kolejnej transzy wsparcia finansowego na przebudowę pięciu ulic na terenie Mroczy – byłych dróg wojewódzkich, które zostały przejęte przez samorząd lokalny po otwarciu obwodnicy miasta.
14:12, 17.02.2017
15 lutego w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią zorganizowano spotkanie przedstawicieli zarządców dróg, Kujawsko-Pomorskiego Inspektoratu Ruchu Drogowego z dyrektorem KSC Cukrownia Nakło i właścicielem firmy transportowej współpracującej z cukrownią. Tematem spotkania był stan dróg, zwłaszcza gruntowych, po których w trakcie kampanii cukrowniczej poruszają się ciężkie pojazdy odbierające z pól buraki.
2
12:29, 17.02.2017
32 miejsce na liście regionalnej oraz 447 na liście ogólnopolskiej - to wynik z jakim uplasował się sępoleński Zakład Gospodarki Komunalnej na liście Forbes - Diamenty 2017. W rankingu znała się też jeszcze jedna sępoleńska firma - Fabryka Mebli Biurowych MDD. Zajęła ona 96 miejsce na liście regionalnej i 1107 na liście krajowej.
08:42, 15.02.2017
Głównym celem szyldu reklamowego jest prezentacja informacji, na przykład nazwy biznesu oraz jego adresu czy godzin otwarcia. Obecnie do dyspozycji mamy szeroką gamę różnych typów szyldów, które możemy dopasować także do rodzaju prowadzonej działalności, aby reklama zewnętrzna tego rodzaju współgrała z branżą i specyfiką firmy. Gdy zależy ci na bardzo dobrej widoczności oraz efektownym designie, warto postawić na nowoczesne szyldy reklamowe podświetlane.
14:50, 13.02.2017
Czy wdrożenie rozwiązań telematycznych może podnieść bezpieczeństwo na drogach? Rynek szeroko rozumianego monitoringu pojazdów rozwija się w ogromnym tempie. Analitycy szacują, że do 2020 roku wartość rynku osiągnie poziom 26 miliardów dolarów przy średnim tempie rozwoju około 33 procent rocznie. Jednocześnie kierowcy przyzwyczajają się do coraz większej ilości rozwiązań cyfrowych zainstalowanych w ich pojazdach.
09:52, 09.02.2017
Od wielu wieków pismo kojarzone jest z mądrością i wiedzą. Badacze zwracają uwagę na to jak wiele możemy powiedzieć o człowieku posiłkując się jedynie jego odręcznym podpisem. Jednak podczas gdy grafologia wciąż nie mówi ostatniego słowa w tej kwestii, w potocznej świadomości utarł się ciekawy obraz osoby związanej z pisaniem.
09:30, 09.02.2017
Kiedyś były osobne wózki na każdy okres rozwoju dziecka. Najpierw gondole z dużymi kołami, dla dzieci leżących i podnoszących się. Potem spacerówki dla maluszków, które umieją i lubią siedzieć oraz chodzą. Nieco lżejsze spacerówki dla przedszkolaków, od czasu do czasu. Potem ktoś wpadł na pomysł, aby to połączyć. Pomysł nie okazał się zły...
REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2017