REKLAMA

Sępólno: Kontenery mieszkalne już są

15:24, 12.12.2017 | źródło: UM Sępólno Kajeńskie
REKLAMA
Skomentuj
Sępólno: Kontenery mieszkalne już są - fot. UM Sępólno Krajeńskie

Sześć kontenerów mieszkalnych dla rodzin poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy dotarło już do Gminy Sępólno Krajeńskie.

Obiekty zostały zakupione ze środków pozyskanych w ramach rządowej pomocy oraz za pieniądze podarowane przez inne samorządy.

Kontenery są fabrycznie nowe. Trafiły już do rodzin w Wilkowie i Wałdowie. W tych gospodarstwach nadal trwa odbudowa zniszczeń po nawałnicy, która przetoczyła się przez Polskę w nocy z 11 na 12 sierpnia. Są to kontenery modułowe, dzięki czemu można je zestawiać ze sobą w zależności od potrzeb. I tak na przykład do osób samotnych przekazano po jednym module, a dla większej rodziny przygotowano trzy moduły zestawione w jedno mieszkanie. 

"Kontenery są wyposażone w podłączenie do prądu oraz do wody i kanalizacji. Są one także ocieplane,  przez co można w nich mieszkać nawet zimą" - mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Zakup sześciu kontenerów mieszkalnych to wydatek rzędu 330 tysięcy złotych. 80 procent tej kwoty to pieniądze otrzymane od wojewody kujawsko - pomorskiego. Pozostałe 20 procent to środki, które dla Sępólna Krajeńskiego przekazały inne gminy w Polsce. Kontenery stanowią własność samorządu. W przyszłości będą one mogły być wykorzystywane na przykład jako mieszkania zastępcze dla pogorzelców lub jako lokale socjalne.

(źródło: UM Sępólno Kajeńskie)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018