REKLAMA

REKLAMA
14:46, 25.10.2017
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pile eskortowali taksówkę, w której znajdowała się dwuletnia dziewczynka chora na nowotwór mózgu wraz ze swoją mamą. Policjantów zaalarmował taksówkarz, który wiózł panie do szpitala, prosząc o pomoc mundurowych. Liczyła się każda minuta, gdyż po chemioterapii stan dziecka gwałtownie się pogorszył. Policjanci na sygnałach zapewnili pilotaż do szpitala - informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.
13:32, 27.09.2017
Do zdarzenia doszło 17 września br. Przed godziną 5:00 dyżurny pilskiej komendy został poinformowany telefonicznie, iż w jednym z mieszkań przy ulicy Okólnej w Pile znaleziono mężczyznę, który kilkakrotnie został ugodzony ostrym narzędziem. Natychmiast po uzyskaniu zgłoszenia o zdarzeniu, policjanci pojechali do wskazanego przez rozmówcę mieszkania. Po udzieleniu pierwszej pomocy pokrzywdzonemu, który został przetransportowany do szpitala, funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy - informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.
14:02, 26.09.2017
Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 28-letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, funkcjonariusze ujawnili ponad 400 porcji narkotyków, które ukryte były w lodówce - informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.
21:22, 06.09.2017
Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 46-letniego mieszkańca Piły. Sprawca kilka razy uderzył 66-letniego mężczyznę i okradł go. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 1200 zł. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara więzienia do 12 lat - informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.
12:12, 01.09.2017
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zabezpieczyli blisko 32 tys. sztuk papierosów oraz 8 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymanemu 64-letniemu mężczyźnie, który prowadził przestępczy proceder na terenie miasta, grozi wysoka kara grzywny, kara więzienia do 3 lat oraz przepadek zabezpieczonego towaru - informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.
15:48, 31.08.2017
Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 44-letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież pieniędzy w kwocie 21 tys. złotych swojej 71-letniej matce, która zgłosiła kradzież pod koniec lipca br., nie podejrzewając absolutnie swojego syna. Za popełnione przestępstwo grozi kara więzienia do 5 lat - informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.
13:32, 30.08.2017
Policjanci z Referatu ds. Przestępczości Nieletnich Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy zatrzymali 15–letniego mieszkańca Piły. Młody mężczyzna na terenie miasta ukradł dwa rowery, w tym jeden kilkuletniej dziewczynce. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę blisko 3 tys. złotych. Dodatkowo okazało się, że nieletni był na przepustce z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego - informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP Piła.
23:41, 29.08.2017
Osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności, to w świadomości społecznej osoby z "defektem". Nasze przedsięwzięcie ma pokazać, że są one zdolne, twórcze, aktywne, efektywne. W skrótowy sposób określa to tytuł projektu. W jego ramach odbędą się na terenie Chodzieży trzy warsztaty artystyczno-terapeutyczne: muzyczny, ceramiczny i animacji filmowej. Wszystkie zazębiają się ze sobą: Najpierw zespół muzyczny opracuje i nagra w studiu piosenkę pt. "Efekt z defektu", która dała tytuł całemu przedsięwzięciu. Następnie do tego utworu zostanie zrealizowany teledysk – będzie to tradycyjna, poklatkowa animacja przestrzenna z wykorzystaniem plasteliny. Z kolei najciekawsze kadry z teledysku staną się wzorcem do wyrycia płaskorzeźb na zrobionych do tego celu płytkach ceramicznych.
13:12, 29.08.2017
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zabezpieczyli ponad 300 porcji narkotyków w postaci amfetaminy, marihuany i haszyszu. Narkotyki ukryte były w specjalnych skrytkach. Policjanci zatrzymali czterech mieszkańców Piły, którzy usłyszeli odpowiednio zarzuty: posiadania narkotyków, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, wywierania wpływu na czynności urzędowe oraz znieważenia funkcjonariuszy - informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP Piła.
16:02, 28.08.2017
Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile, będąc po służbie, zatrzymali poszukiwanego 29-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna najbliższe kilkanaście miesięcy spędzi za więziennymi kratami za popełnione oszustwa. To już kolejny przypadek, kiedy pilscy policjanci będąc w czasie wolnym, wykazali się czujnością - informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.
REKLAMA
1
14:44, 25.08.2017
Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile odnaleźli samochód marki Peugeot, którego kradzież zgłosił 49-letni właściciel. Dzięki działaniom funkcjonariuszy auto szybko znalazło swojego właściciela. Jak się okazało, mieszkaniec Piły zapomniał, gdzie zaparkował... - informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.
17:47, 24.08.2017
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali dwóch mieszkańców Piły. Mężczyźni są podejrzani o dwukrotną kradzież z włamaniem do sklepu wielobranżowego na terenie Piły. Łupem włamywaczy padły wyroby tytoniowe i zdrapki. Teraz za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet 10 lat więzienia - informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.
14:07, 23.08.2017
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile zlikwidowali dwie domowe uprawy konopi w mieszkaniach na terenie Piły. W wyniku działań zabezpieczonych zostało 19 krzaków konopi w doniczkach, sięgających nawet do 2 metrów. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o udział w tych nielegalnych procederach, którzy dodatkowo posiadali narkotyki w postaci marihuany i amfetaminy w łącznej ilości ponad 50 porcji - informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.
14:11, 17.08.2017
Zajmujący się sprawą pilscy kryminalni ustalili, że do zdarzenia doszło w połowie lipca br. W centrum miasta do 30-letniego mieszkańca Piły podszedł nieznany mu mężczyzna i zaczął z nim rozmawiać. Opowiadał o tym, że ma problemy osobiste i nie może znaleźć pracy. Mieszkaniec Piły oświadczył, że wybiera się na cmentarz, na grób do swojej córki i nie ma czasu na rozmowę. Jednak uparty 26-latek postanowił pójść z nim - informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.
13:57, 01.08.2017
Z trzema mieszkankami Piły skontaktowali się oszuści, próbujący wyłudzić pieniądze metodą "na policjanta". Jednak ostrożne i rozsądne seniorki nie uwierzyły w przedstawione historie i nie pozwoliły pozbawić się oszczędności. Jak oświadczyły dzielne panie, ostatnio w kościele usłyszały apel Komendanta Powiatowego Policji w Pile mł. insp. Sebastian Chockiego, aby być czujnym, gdyż grasują oszuści - informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.
REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018