REKLAMA

Pijany kierowca passata wpadł po zgłoszeniu

21:48, 18.04.2017 | mł. asp. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią
REKLAMA
Skomentuj
fot. policja.pl

Prawie 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca vw passata zatrzymany przez szubińskich policjantów w Wąsoszu. Żeby tego było mało, 58-latek w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Zatrzymanie podejrzewanego było możliwe dzięki zgłoszeniu, jakie odebrał dyżurny komisariatu.

W miniony piątek (14.04), po 22:00, dyżurny szubińskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie od obywatela, że po miejscowości Wąsosz "kręci" się volkswagen passat, a zachowanie kierowcy budzi niepokój. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. Długo nie trwało, jak policjanci zauważyli opisane w zgłoszeniu auto.

Passat został zatrzymany do kontroli. Kiedy tylko otworzyły się drzwi od strony kierowcy, już było wiadome skąd dziwne zachowanie kierowcy. Otóż od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol. 58-latek został dowieziony do komisariatu i sprawdzony alkomatem. Urządzenie wykazało w organizmie mężczyzny niespełna 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mieszkaniec szubińskiej gminy w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna dochodził do siebie pod opieką osoby wskazanej. Niebawem usłyszy zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie także za jazdę bez uprawnień. 58-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(mł. asp. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018