Zamknij
REKLAMA

Ujście /Piła: Złodziejska para zatrzymana. Byli partnerami nie tylko w przestępczym biznesie, ale również w życiu prywatnym

13:27, 21.04.2017 | źródło: KPP Piła
REKLAMA
Skomentuj
fot. policja.pl

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Ujściu i Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile ustalili i zatrzymali sprawców przywłaszczenia mienia. Okazali się nimi 36-letnia kobieta oraz 34-letni mężczyzna. Za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

14 kwietnia br. w godzinach nocnych na terenie gm. Ujście nieznani sprawcy – mężczyzna oraz kobieta dokonali przywłaszczenia mienia z terenu prywatnego placu, gdzie składowane były części zamienne do samochodów ciężarowych oraz złom. W trakcie swojego procederu złodzieje zauważeni zostali przez właściciela posesji, który przyjechał na plac słysząc niepokojące hałasy. Gdy sprawcy zorientowali się, że zostali zauważeni natychmiast wsiedli do swojego auta i podjęli próbę ucieczki. Właściciel posesji udał się za nimi, jednak ci zdołali uciec. W trakcie ucieczki z samochodu złodziei odpadła tablica rejestracyjna, a dzięki zeznaniom pokrzywdzonego policjanci zdobyli wiele cennych informacji, które pomogły ustalić sprawców.

Dalsze działania policjantów z Wydziału Kryminalnego pilskiej komendy policji doprowadziły do ustalenia obojga sprawców, którzy okazali się partnerami nie tylko w przestępczym biznesie, ale również w życiu prywatnym. Para została zatrzymana przez pilskich kryminalnych i funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Ujściu kilka dni po dokonaniu przestępstwa. W zeznaniach przyznali, że upodobali sobie posesję pokrzywdzonego i już wcześniej dokonali z niej kilku kradzieży.

Policjanci w toku dalszych czynności ustalili skup złomu, w którym para zbywała skradzione przedmioty. Część z nich została odzyskana.

Łącznie z terenu posesji łupem duetu padło 17 felg od samochodów ciężarowych oraz 2 grzejniki żeliwne. Wartość poniesionych strat właściciel oszacował na 12.500 zł.

Podejrzani byli już wcześniej karani i dobrze znani stróżom prawa. Oboje usłyszeli zarzut przywłaszczenia cudzej rzeczy, za które grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KPP Piła)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018