Zamknij
REKLAMA

Ksawery szczęśliwie nas ominął. Niestety nie mogą tego powiedzieć mieszkańcy południa Polski

13:50, 06.10.2017 | ps
REKLAMA
Skomentuj
Ksawery szczęśliwie nas ominął. Niestety nie mogą tego powiedzieć mieszkańcy południa Polski - fot. Gostyn24.pl

W nawałnicach, które wczoraj wieczorem i w nocy przeszły nad Polską, najbardziej ucierpieli mieszkańcy województwa lubuskiego i wielkopolskiego. Niestety dwie osoby zginęły, a 39 odniosło obrażenia. Wojewodowie przystępują teraz do usuwania skutków nawałnic i szacowania strat. Służby są przygotowane do niesienia pomocy. Podkreślam jednak, że skala zniszczeń, w porównaniu z sierpniowymi nawałnicami, jest dużo mniejsza – poinformował szef MSWiA po wideokonferencji z wojewodami.

Ogromne zniszczenia wyrządził orkan Ksawery na terenie powiatu gostyńskiego. Szalejący wiatr zerwał lub uszkodził dachy na kilkudziesięciu budynkach. W jednej z podponieckich wsi spadający dach zabudowania gospodarczego zniszczył samochody i uszkodził budynek wielorodzinny. To cud, że nikomu nic się nie stało. (Gostyn24.pl)

W powiecie kutnowskim łamały się nawet duże drzewa na przykład na Mireckiego, przy Szkole Podstawowej w Gołębiewku drzewo spadło na parking. Są szkody materialne zniszczone samochody, ogrodzenia, dachy. Na szczęście nie ma żadnych ofiar. (eKutno.pl)

W powiecie nizanskim na Podkarpaciu silnie zaczęło wiać po 23. W kilku miejscowościach wichura powaliła drzewa i zerwała linie energetyczne. W Racławicach wiatr zerwał część dachu na budynku gospodarczym, w Dąbrówce linię energetyczną. Kilka powalonych drzew utrudniło też przejazd na drodze krajowej 19 oraz drogach gminnych. W niektórych miejscach strażacy nadal usuwają skutki wichury. Na szczęście nie było zgłoszeń o osobach rannych. Dziś ma być spokojniej. Chociaż po południu prognozy przewidują deszcze. (Nizanskie.info)

Orkan Ksawery, który w ostatnich godzinach przechodził nad Polską w porównaniu do innych regionów kraju w powiecie gorlickim był stosunkowo łagodny. Strażacy odnotowali zaledwie cztery interwencje. Ucierpiało też jedno auto osobowe. (Gorlice24.pl)

Energa usuwa szkody po Ksawerym

Na terenie dystrybucyjnym spółki Energa Operator ucierpiały przede wszystkim okolice Kalisza. Na chwilę obecną bez prądu na tym terenie pozostaje nieco ponad 100 tys. odbiorców energii. W szczytowym momencie, około północy, liczba ta przekraczała 160 tys. odbiorców. W tej chwili w dotkniętych przez wichury rejonach działa ponad 70 ekip monterskich, prowadząc naprawy stacji transformatorowych i sieci dystrybucyjnych. W gotowości pozostają też zespoły monterskie z innych oddziałów Energi Operatora. W razie potrzeby gotowi będą ruszyć z pomocą kaliskim kolegom. (informacja prasowa Grupy Energa)

(ps)
REKLAMA

Komentarze (1)

mnbmnb

1 0

Czy to już teraz tak będzie cały czas? 16:42, 06.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone