Zamknij
REKLAMA

Oferował do sprzedaży "podróbki" sygnowane znakami światowych domów mody

10:58, 13.10.2017 | źródło: KWP Bydgoszcz
REKLAMA
Skomentuj
Oferował do sprzedaży "podróbki" sygnowane znakami światowych domów mody - fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy namierzyli nieuczciwego sprzedawcę, który oferował różnego rodzaju asortyment sygnowany znakami firmowymi światowych kreatorów mody. Mężczyzna prowadził działalność na jednym z popularnych portali internetowych. To tam namierzyli go policjanci. Wstępne straty zabezpieczonych kilkudziesięciu sztuk "podróbek" to co najmniej 60 tys.zł, ale ostateczna wartość może być znacznie wyższa - informuje Kamila Ogonowska z KWP w Bydgoszczy.

Policjanci zwalczający na co dzień przestępczość w sieci, w toku prowadzonych czynności, zwrócili uwagę na zamieszczone na jednym z popularnych portali sprzedażowych ogłoszenia. Jego autor oferował torebki, obuwie, ubrania, biżuterię i inne różnego rodzaju akcesoria sygnowane znakami firmowymi światowych domów mody. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie ich podejrzanie niska cena. Sprzedawca żądał za każdy produkt kwotę kilkuset złotych, gdy tymczasem w firmowych sklepach internetowych czy stacjonarnych trzeba za nie zapłacić od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.  Policjanci ustalili adresata anonsów i jego miejsce zamieszkania.

Wczoraj (11.10.17) pojechali na teren powiatu golubsko-dobrzyńskiego, gdzie zapukali do drzwi domu namierzonej posesji. Tam zastali podejrzewanego o handel nielegalnym towarem 30-latka. Podczas przeszukania pomieszczeń policjanci zabezpieczyli oferowane na sprzedaż podrobione produkty. Ten sam asortyment funkcjonariusze znaleźli w samochodzie należącym do mężczyzny, a także w jego mieszkaniu na terenie Warszawy.

Policjanci zabezpieczyli w sumie kilkadziesiąt sztuk torebek, obuwia, bielizny, pasków, zegarków i innych akcesoriów ze znakami firm "z górnej półki". Przedstawiciel niektórych z tych koncernów, który brał udział w czynnościach, wstępnie oszacował straty na co najmniej 60 tys. zł., ale to tylko "wierzchołek góry lodowej", bo ostateczna wartość tych "podróbek" może być znacznie wyższa.

30-latek został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty z art. 305 ustawy Prawo własności przemysłowej mówiący o tym m.in., że ktoś kto dokonuje obrotu towarami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi, których nie ma prawa używać i czyni sobie z tego stałe źródło dochodu podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

Policjanci zabezpieczyli 3 telefony komórkowe należące do nieuczciwego sprzedawcy, a na poczet przyszłych kar mienie o wartości 40 tys. zł.

(źródło: KWP Bydgoszcz)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone