Zamknij
REKLAMA

8 sposobów, w jakie rower sprawi, że będziesz zdrowszy

18:34, 03.04.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
8 sposobów, w jakie rower sprawi, że będziesz zdrowszy

Niedawne badania wykazały, że starsi pacjenci z bólami kolan i chorobą zwyrodnieniową stawów poprawiali swój stan po wprowadzeniu roweru do swoich rutynowych czynności.

Bądź mądrzejszy

Badanie przeprowadzone przez Charlesa Hillmana w 2007 roku wykazało, że ćwiczenia zwiększają siłę umysłu i pomagają powstrzymać chorobę Alzheimera u osób starszych. W tym samym roku dr Phil Tomporowski wykazał, że czas spędzany na rowerze jest jeszcze bardziej pozytywny dla dzieci, a ćwiczenie to może pomóc w kontrolowaniu problemów takich jak ADHD.

Dojdź do siebie po urazie

Niedawne badania wykazały, że starsi pacjenci z bólami kolan i chorobą zwyrodnieniową stawów poprawiali swój stan po wprowadzeniu roweru do swoich rutynowych czynności, co dowodzi, że wraz z wiekiem poświęcanie czasu na ćwiczenia - nawet po prostu pedałowanie przez kilka minut dziennie - może być niezwykle korzystne. 

Popraw kondycję serca

Jazda na rowerze jest również świetna dla twojego serca, choć nie tylko dlatego, że tak bardzo kochasz jeździć (choć to też świetny powód!). Przeprowadzono badanie z udziałem 1500 osób i wzięto pod uwagę częstotliwość z jaką jeździli na rowerze. Ci, którzy byli aktywni na co dzień, mieli 31% niższe prawdopodobieństwo rozwinięcia się wysokiego ciśnienia krwi.

Poczuj się sexy

Badanie przeprowadzone na 600 mężczyznach i kobietach na zlecenie Brytyjskiej Fundacji Serca wykazało, że rowerzyści są postrzegani jako osoby o 13% bardziej inteligentne i generalnie fajniejsze, niż inni, a aż 23% osób stwierdziło, że rowerzysta byłby ich preferowanym sportowcem na randkę w ciemno.

Spal tłuszcz

Nie powinno być niespodzianką, że utrata masy ciała jest jedną z największych zalet regularnej jazdy na rowerze. Media często promują ideę, że dieta to jedyny sposób, aby faktycznie pozbyć się tłuszczu, ale prawda jest inna. Niedawne badania wykazały, że starsze kobiety z cukrzycą mogą obniżyć trzewną tkankę tłuszczową tylko wtedy, gdy ćwiczenia, wraz z dietą, zostały wprowadzone do ich rutyny. To samo udowodniono dla grupy młodszych osób.

Zapobiegaj rakowi

Utrzymanie zdrowej wagi, regularnych ćwiczeń i sumiennej diety (czyli dużo zielonych liści, chudego białka i zdrowych ziaren) pomaga obniżyć ryzyko zachorowania na raka. Badania opublikowane w czasopiśmie American Medical Association niedawno zbadały grupę prawie 14 000 mężczyzn i doszły do wniosku, że osoby z wyższym poziomem sprawności w miarę zbliżania się do średniego wieku były mniej narażone na raka płuca i jelita grubego.

Poczuj się lepiej ze sobą samym

Nic dziwnego, że ćwiczenia w ogóle (a szczególnie jazda na rowerze) pomagają poprawić poczucie własnej wartości. Następnym razem, gdy zrobisz idealne selfie w połowie jazdy, lub zakończysz naprawdę ciężki trening, twoje ciało wydzieli całą masę hormonów szczęścia, które sprawią, że poczujesz się świetnie.

Żyj dłużej 

Według jednego z badań cyklistów z Tour de France, jazda na rowerze w rzeczywistości zwiększa długowieczność. Średnio, byli zawodowcy żyli do 81,5 lat w porównaniu do 73,5 lat ogólnej populacji: 17-procentowy wzrost! Badanie sugeruje, że również „zwykli” rowerzyści na tym korzystają: dla osób, które przechodzą z samochodu na rower, oszacowano, że długość życia zwiększa się średnio od 3 do 14 miesięcy. 

A ty, czy już korzystasz z tych wszystkich benefitów, jakie niesie za sobą jazda na rowerze? Jeśli nie, już dziś odwiedź stronę internetową Skoda Centrum Poznań, www.skoda.centrumpoznan.pl i zakładkę rowery i akcesoria. Wybierz interesujący cię model i zamów go online, bez wychodzenia z domu!

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone