Zamknij
REKLAMA

Zakup używanej bieżni — jakie są zalety tego rozwiązania i na co zwracać uwagę?

09:36, 28.06.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Zakup używanej bieżni ? jakie są zalety tego rozwiązania i na co zwracać uwagę?

Kupno nowej bieżni to naprawdę spory wydatek, stąd wiele osób decyduje się na zakup sprzętu używanego — jest on oczywiście o wiele tańszy oraz może nam posłużyć przez naprawdę długi czas, szczególnie wtedy, kiedy odpowiednio przygotujemy się do jego zakupu. Jakie są zalety wynikające z zakupu bieżni używanej oraz na co zwracać uwagę decydując się na konkretny sprzęt? Sprawdź!

Dlaczego warto decydować się na zakup bieżni używanej?

Zakup nowoczesnych i dobrze wyposażonych modeli bieżni to duży wydatek — ceny wahają się od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych, co oznacza, że niewielu może sobie pozwolić na taką inwestycję. Alternatywą jest jednak zakup bieżni używanej, którą bardzo często można kupić już za połowę ceny sklepowej! Ceny na rynku wtórnym są naprawdę korzystne. Zakup takiej bieżni to doskonała opcja dla tych, którzy chcieliby posiadać dobrej klasy sprzęt, jednak nie dysponują nadmiarem gotówki, który pozwalałby im na rozważnie zakupu nowego modelu.

Bieżnia używana — kilka wskazówek dotyczących zakupu

Jeżeli podjęliśmy już decyzję o zakupie bieżni używanej, czas na kolejny krok, a więc poszukiwania odpowiedniego modelu. W przypadku tego rodzaju sprzętu zwracamy uwagę na wiek, stan techniczny, ale także sprawność danego modelu.

Pierwszą rzeczą, która powinna zwrócić naszą uwagę, jest stan pasa biegowego oraz deski, która powinna charakteryzować się regularną powierzchnią pracy oraz brakiem większych ubytków, jeżeli chodzi o powierzchnię ślizgową.

Kolejną sprawą jest sprawdzenie tarcia pomiędzy pasem oraz deską — w tym celu napędzamy pas siłą mięśni i kontrolujemy czy bez większych problemów przesuwa się on po desce. W przypadku kiedy wyczujemy duży opór, oznaczać to może zużyty pas, brak smarowania oraz przetartą powierzchnię ślizgową deski. Wszystko to może wskazywać, że sprzęt jest zaniedbany oraz nie był prawidłowo użytkowany. Warto mieć to na uwadze, jeżeli chcemy uniknąć niespodziewanych wydatków związanych z naprawą.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji spróbujmy dowiedzieć się, jak intensywnie użytkowane było urządzenie oraz czy właściciel o niego dbał. Podstawową kwestię, jaką jest regularne smarowanie, można z łatwością sprawdzić: pas zadbanej bieżni posiada lekko widoczne ślady oleju na brzegach, co pokazuje, że sprzęt był odpowiednio serwisowany.

Choć nie możemy oczekiwać, że bieżnia używana będzie tak samo wytrzymała jak zupełnie nowy sprzęt, to jednak jeżeli przygotujemy się do zakupu i wybierzemy urządzenie sprawdzonej firmy, które było odpowiednio użytkowane, z pewnością będziemy się nim mogli cieszyć przez długi okres czasu.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone