Zamknij
REKLAMA

Anna Kamińska zwyciężczynią II Regionalnego Konkursu Wokalnego w Żołędowie

15:30, 13.06.2018 | nadesłane
REKLAMA
Skomentuj
Anna Kamińska zwyciężczynią II Regionalnego Konkursu Wokalnego w Żołędowie - fot. nadesłane

Regionalny Konkurs Wokalny jest pierwszym konkursem plenerowym dla dzieci, młodzieży i dorosłych w naszym regionie. Jego festiwalowy charakter ma na celu integrację dziecięcych i młodzieżowych muzycznych grup społecznych z różnych środowisk kulturalno-oświatowych poprzez zaprezentowanie swoich talentów wokalno - artystycznych na scenie. Konkurs jest imprezą otwartą.

Pierwszy konkurs odbył się w czerwcu 2017r. i  ma odbywać się co roku - jak zapowiedzieli organizatorzy - "Naszym celem jest aby co roku było nas coraz więcej mając nadzieję, że któregoś dnia pomyślimy o konkursie ogólnopolskim".

A więc w pierwszą sobotę czerwca 2018 roku, od godz. 12:00, na terenie Parku Nadleśnictwa Żołędowo przy ul. Parkowej już po raz drugi odbył się II Regionalny Konkurs Wokalny. Wokaliści z naszego regionu zmierzyli się w repertuarze śpiewając „o miłości”. Konkurs jest imprezą otwartą i zaproszono wszystkich mieszkańców regionu do wysłuchania koncertu konkursowego.

W konkursie wzięli udział soliści oraz zespoły w czterech kategoriach wiekowych: "6 – 9 lat",  "10 – 14 lat", "15  - 18 lat" i Kategoria „18 +”. Poziom umiejętności wszystkich uczestników był bardzo wysoki o czym świadczyły długie obrady „Jury” oraz długie owacje publiczności. „Jury” w składzie: Ewa Witkowska Fanslau, Magdalena Puciata  oraz Adrianna Łuczkowska, przyznało w każdej kategorii po 3 miejsca. W ostatniej Kategorii „18+” I miejsce otrzymała Anna Kamińska  - mieszkanka Gminy Więcbork, aktualnie pracująca jako terapeuta zajęciowy w ŚDS w Więcborku.

Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno uczestników, jak i publiczności. W tym roku zgłosiło się 72 wykonawców. Całość brawurowo poprowadził Pan Jacek Pawlewski. 


Po raz drugi honorowy patronat objął starosta powiatu bydgoskiego, Wojciech Porzych. Nie zabrakło również patronów medialnych: Gazeta Regionalna Powiat, Gazeta Pomorska, Radio PiK oraz TVP3 Bydgoszcz. 

Głównymi organizatorami wydarzenia byli - tak, jak w zeszłym roku - Świetlica Żołędowo oraz sołtys i Rada Sołecka Żołędowo. Współorganizatorzy to: Nadleśnictwo Żołędowo oraz Lokalna Grupa Działania „Trzy Doliny”.

Honorowy patronat powiatu bydgoskiego umacnia prestiż przedsięwzięcia i utwierdza w przekonaniu, że to co się robi ma sens a oprawa medialna przyczynia się do rozpowszechniania informacji oraz relacji z wydarzenia wśród społeczności w naszym regionie.

(nadesłane)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone