Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
10:14, 22.09.2020
Zapraszamy na dwunaste spotkanie z krajeńskim krajobrazem. "Koniec, czy "temat nieskończoność"?" to tytuł ostatniej części cyklu "120 zdjęć krajeńskich" Grzegorza Tomasika. Przez dwanaście kolejnych tygodni autor prowadził nas znanymi sobie ścieżkami do miejsc oddalonych od miejskiego zgiełku, w których znajdowaliśmy ukojenie, poczucie bezgranicznej wolności i jedności z otaczającą przyrodą. Jednak, to na pewno nie jest koniec fotograficznych przygód Grzegorza, to nie koniec jego opowieści o Krajnie. Nowe historie dzieją się i będą się zdarzały. W oku obiektywu Grzegorza Tomasika już malują się kolejne obrazy, które o tych zdarzeniach opowiedzą...
08:04, 22.09.2020
Prawie 30 tysięcy złotych na zakup nowości wydawniczych ma do dyspozycji w tym roku Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim. O wyborze pozycji, które powinny znaleźć się na półkach zdecydują sami czytelnicy. Wszystko w ramach literackiego budżetu obywatelskiego.
13:31, 18.09.2020
Największe w roku święto rolników - DOŻYNKI- jest ukoronowaniem ich całorocznej pracy. Uroczystość ta odbywająca się w całej Polsce miała mnóstwo lokalnych odmian. Zawsze jednak i wszędzie można w niej było wyodrębnić trzy etapy: obrzędowe ścięcie ostatnich kłosów, wicie wieńca i pochód z wieńcem do chaty lub dworu na ucztę i zabawę z tańcami.
21:30, 16.09.2020
Zapraszamy na jedenaste spotkanie z krajeńskim krajobrazem. "Lato z Isią" to tytuł kolejnej części cyklu "120 zdjęć krajeńskich" Grzegorza Tomasika. Autor prowadzi nas znanymi sobie ścieżkami do miejsc oddalonych od miejskiego zgiełku, w których znajdziemy ukojenie, poczucie bezgranicznej wolności i jedności z otaczającą przyrodą.
13:00, 16.09.2020
W poniedziałkowe popołudnie miała miejsce niezwykła wystawa autorstwa pana Grzegorza Tomasika pod tytułem „Notatnik krajeńskiego fotografa”. Na zdjęciach ukazana została otaczająca nas przyroda, ujęta na różne sposoby przez autora. Wystawę można było podziwiać na sępoleńskiej promenadzie, gdzie w bliskości jeziora fotografie nabrały jeszcze bardziej niezwykłego wydźwięku. Osoby które nie mogły uczestniczyć w tym wydarzeniu zapraszamy do Centrum Kultury i Sztuki, gdzie do piątku (18.09.2020 r.) do godz. 16:00 można oglądać wystawę. Serdecznie zapraszamy!
35
22:01, 15.09.2020
W poniedziałek 14 września w bibliotece w Sępólnie odbyło się spotkanie z dr Adamem Węsierskim poświęcone jego pracom nad działalnością Urzędu Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa z terenu powiatów tucholskiego, sępoleńskiego i współpracujących z nimi agentów.
10:06, 15.09.2020
Europejskie Dni Dziedzictwa 2020 w Iłowie odbyły się 12 września pod hasłem "Iłowska droga tradycji- ocalić wieś od zapomnienia". Dla ogólnego bezpieczeństwa w tym roku postanowiliśmy pokazać naszą dbałość o tradycję na przestrzeni lat w formie wystawy zdjęć naszych dokonań. Na fotografiach przedstawiliśmy także życie i pracę naszych mieszkańców sprzed niemal połowy wieku i jak te same prace i obrzędy kultywujemy do dziś. Przede wszystkim przypomnieliśmy efekty naszych działań aktorskich ukazujących kulturę ludową i polskie tradycje.
15:30, 14.09.2020
Fotografie Grzegorza Tomasika przedstawiające piękno otaczającej nas przyrody można od dzisiaj (14.09) oglądać w Sępólnie Krajeńskim. Około południa zdjęcia zostaną wyeksponowane na promenadzie przy jeziorze. Od jutra te same fotografie będzie można oglądać w holu Centrum Kultury i Sztuki.
15:32, 12.09.2020
W czwartek 10 września w Kawiarni Literacka działająca przy Domu Kultury „Modraczek” w Bydgoszczy gościła Katarzynę Nazaruk , poetkę ze Słupska zamieszkującą czasowo w Portugalii. Pani Katarzyna znana jest też pod swoim literackim pseudonimem Katarina Lavmel.
18:51, 09.09.2020
Podczas tegorocznych obchodów rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz 81. rocznicy utworzenia obozu w Karolewie, więcborska biblioteka zaprosiła obecnych na uroczystościach do obejrzenia dwóch wystaw towarzyszących.
15:22, 08.09.2020
Po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, rusza kino w sępoleńskim Centrum Kultury i Sztuki. Pierwsze seanse odbędą się już w piątek – 11 września.
23:11, 07.09.2020
Zapraszamy na dziesiąte spotkanie z krajeńskim krajobrazem. "Sierpień w pamiętniku" to tytuł kolejnej części cyklu "120 zdjęć krajeńskich" Grzegorza Tomasika. Autor prowadzi nas znanymi sobie ścieżkami do miejsc oddalonych od miejskiego zgiełku, w których znajdziemy ukojenie, poczucie bezgranicznej wolności i jedności z otaczającą przyrodą. Dziś o sierpniowym bałaganie i hałasie, które w końcu ustają i gdy lato zaczyna kłaniać się już jesieni wraca ład, spokój i oczekiwanie nowego...
21:49, 07.09.2020
Dramat Juliusza Słowackiego „Balladyna” zadebiutował podczas tegorocznej edycji Narodowego Czytania w nakielskiej bibliotece. W rolę postaci wcielili się pracownicy biblioteki. Gościnnie wystąpiły: pani Dyrektor Anna Maćkowska, redaktor Joanna-Wronka Krzemińska oraz nauczyciel wspomagający Beata Witusińska, które zaprezentowały wybrane fragmenty utworu. Uczniowie klasy 7 Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią odegrali rolę publiczności.
08:58, 05.09.2020
W piątek Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Więcborku zaprosiła licealistów z Korczaka do Narodowego Czytania. Lekturą dziewiątej edycji akcji pod honorowym patronatem Prezydenta RP i jego małżonki jest Balladyna Juliusza Słowackiego.
12:15, 01.09.2020
Choć lato zdaje się powoli nas opuszczać, to jednak w piątkowe popołudnie schowało spakowane już walizki do szafy, bo nie wypada wyprowadzać się z miasta, gdy nad sępoleńskim jeziorem rozstawia się gang – dość nietypowy, bo "uzbrojony" głównie w instrumenty muzyczne, acz przez to tym bardziej intrygujący. Tym samym na czas piątkowego koncertu katowickiego Gangu Marcela nad amfiteatrem przy sępoleńskim molo deszczowe chmury zostały wstrzymane, a słoneczne promyki świeciły jak gdyby specjalnie dla naszych muzycznych gości.