REKLAMA

Człuchów: Nowy rok szkolny - nowe zasady

18:24, 08.09.2017 | UM Człuchów
REKLAMA
Skomentuj
Człuchów: Nowy rok szkolny - nowe zasady - fot. UM Człuchów

Prawie 900 uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny w placówkach prowadzonych przez samorząd Człuchowa. Zgodnie z wymogami reformy oświaty w mieście nie ma już gimnazjum. Jest za to jedna szkoła podstawowa, prowadząca swoją działalność w dwóch budynkach.

Dzieci uczęszczające do klas I-VI nadal będą pobierały naukę w budynku przy ulicy Średniej. W obiekcie po byłym gimnazjum na ulicy Szkolnej, kształcą się natomiast uczniowie klas siódmych oraz drugie i trzecie klasy gimnazjalne.

- Reforma oświaty została wdrożona w Człuchowie bez zakłóceń - zapewnia Maria Pazda, sekretarz miasta.

Żaden z nauczycieli nie stracił pracy. Jedna osoba przeszła na świadczenie kompensacyjne. Obecnie miasto zatrudnia 91 pracowników pedagogicznych. Od nowego roku szkolnego w placówce przy ulicy Średniej czynne są także dwa oddziały przedszkolne. W Człuchowie działa także Ochotniczy Hufiec Pracy.

Przed rozpoczęciem roku szkolnego prace konserwacyjne przeprowadzono w budynku przy ulicy Średniej. Obiekt byłego gimnazjum na ulicy Szkolnej natomiast, przechodzi gruntowną termomodernizację. Tam prace wciąż trwają.

(UM Człuchów)
REKLAMA

Komentarze (2)

zadowolona !zadowolona !

1 0

W szkołach reforma oświaty została wdrożona
bez zakłóceń, nauczyciele nie stracili pracę.Na nic zdały się "pucze" organizowane przez nauczycieli z ZNP pod wodzą komunisty Broniarza. Daliśmy radę i naprawdę za PIS - u będą uczyć w szkołach nasze dzieci , że tata, mama i dzieci , to rodzina ? ????????????????Będzie dobrze!!! 18:46, 08.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

emerytemeryt

0 0

Wielką wartością nowej reformy jest nauka historii takiej jaką ona była naprawdę,że dzieci dowiedzą się kto w Polsce był patriotą a kto zdrajcą i kapusiem , a tych to mamy WIELU, namnożyło się ich szczególnie sporo przez 8 lat rządów Platformy Obywatelskiej i ci teraz po przegranych wyborach nie potrafią być rzetelna opozycją, są totatalną opozycją , szkodzącą Polsce na arenie międzynarodowej.Zastanawiające jest to jak sobie poradzą z nauką historii po nowemu niektórzy nauczyciele?Nauczyciele, którzy opluwają oficjalnie nowa dobrą zmianę,AKowców , kodują , walczą z kościołem, stoją za wyrzuceniem religii ze szkół, itd , jednym słowem reprezentują nie nasze polskie wartości.Mam jednak nadzieję ,że kiedy tacy nauczyciele , głównie ci z ZNP, lewackiego związku szkodzącego i przynoszącego polskiej szkole wstyd opuszczą mury szkolne, pójdą na emeryturę, to z czasem uda się wychować nasze dzieci na prawdziwych patriotów. 07:59, 09.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018