Zamknij

Środowiskowy Dom Samopomocy oficjalnie otwarty

20:15, 05.12.2017 | UM Człuchów
REKLAMA
Skomentuj
Środowiskowy Dom Samopomocy oficjalnie otwarty - fot. UM Człuchów

Choć działa już od lipca, teraz został oficjalnie otwarty. Mowa o Środowiskowym Domu Samopomocy w Człuchowie. Placówka taka działa przy ulicy Szkolnej. Jest ona drugą w powiecie człuchowskim. Podobna już od lat, działa także w pobliskim Przechlewie.

Człuchowski Dom Samopomocy to placówka, której prekursorem był Klub "Nie jesteśmy sami".

- Zajęcia odbywały się w piwnicach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i chętnych wciąż przybywało - wspomina Ewa Osinska, dyrektor MOPS w Człuchowie.

- Wreszcie udało się znaleźć i pomieszczenia, i finansowanie. W ten sposób z piwnicy przenieśliśmy się do obecnej siedziby, na miarę XXI wieku - dodaje dyrektor. - Jest to wydzielona część, przylegająca do nowo wyremontowanego budynku szkoły.

Placówka ma pod swoją opieką 30 niepełnosprawnych osób. Podopieczni domu mają zorganizowaną całodzienną opiekę. Na miejscu przygotowywane są posiłki, pracuje psycholog, są też instruktorzy terapii zajęciowej. Pacjenci biorą udział w zajęciach artystycznych, rękodzielniczych, technicznych, ruchowych oraz przysposabiających do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie. Działalność placówki jest w całości finansowana z budżetu państwa.

(UM Człuchów)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone