Zamknij
REKLAMA
20:59, 28.10.2022
Jak poinformowała KP PSP w Człuchowie, dzisiaj nad ranem, w centrum Człuchowa (ul. Dworcowa) doszło do czołowego zderzenia osobowego mercedesa z dostawczym oplem.
18:23, 28.10.2022
Dziś w nocy dyżurny w człuchowskiej komendzie otrzymał informację, że 15-letnia dziewczyna z Człuchowa grozi odebraniem sobie życia. Natychmiast na miejsce pojechał patrol. Funkcjonariusze nawiązali z dziewczyną rozmowę i wykorzystując jej chwilową nieuwagę zabrali jej nóż i przekazali pod opiekę ratownikom medycznym. Dziewczyna została zabrana do szpitala - informuje KPP w Człuchowie.
15:55, 20.10.2022
Dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie podczas rutynowego obchodu rozpoznała w jednej z małych miejscowości w gminie poszukiwanego listem gończym mężczyznę. Zatrzymała go i doprowadziła do komendy. Zatrzymany 26-latek był poszukiwany do odbycia kary 4 lat pozbawienia wolności, za spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego - informuje KPP w Człuchowie.
16:54, 18.10.2022
Nie 24, a 28 mieszkań będzie w nowym bloku komunalnym, mającym powstać w Człuchowie w ramach programu Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe. To wynik ogromnego zainteresowania wynajęciem lub zakupem własnego M, zbudowanego właśnie w tej formule. Miasto dostało także kolejny milion złotych wsparcie na realizację tego zadania.
1
13:46, 18.10.2022
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie zdobyli informację o tym, że na terenie powiatu człuchowskiego mogą być przechowywane naczepy do ciągników siodłowych ukradzione na terenie Niemiec i Polski. Policjanci zweryfikowali zdobyte informacje, które doprowadziły ich do odzyskania dziewięciu naczep i towaru, który się w nich znajdował. Osiem z odzyskanych przez policjantów naczep zostało ukradzionych na terenie Niemiec. Policjanci do prowadzonej sprawy zatrzymali dwóch mężczyzn. Wartość odzyskanego mienia wstępnie została określona na ponad milion złotych - informuje KWP w Gdańsku.
18:00, 11.10.2022
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, w ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, przekazało do Miasta Człuchów tabletki zawierające jodek potasu.
14:22, 06.10.2022
Wczoraj policjanci z Człuchowa zatrzymali na gorącym uczynku 34-letniego mieszkańca Człuchowa, który na parkingu, przed jednym z dużych sklepów spożywczych groził klientowi tego sklepu nożem, gdy ten nie chciał mu dać na piwo. Zatrzymany mężczyzna miał prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie, funkcjonariusze zwrócili się do prokuratury o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. Za przestępstwo, jakim jest rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności - informuje KPP w Człuchowie.
20:11, 23.09.2022
278 laptopów trafi do uczniów z Człuchowa. Sprzęt został zakupiony ze środków rządowego programu Granty PPGR. Komputery otrzymają ci uczniowie, których rodzice wcześniej złożyli odpowiednie wnioski i są jednocześnie potomkami byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych.
18:34, 21.09.2022
Trwają prace na dwóch największych inwestycjach drogowych w Człuchowie. Chodzi tu o budowę ulicy Towarowej oraz ulicy Skrzetuskiego. Obie inwestycje łącznie mają kosztować 11 mln zł. Spora część tej kwoty to dofinansowania rządowe.
13:28, 19.09.2022
Policjanci z Człuchowa zatrzymali w minioną sobotę w nocy w pościgu kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. Kierowca uciekając przed policjantami osobowym nissanem, na skrzyżowaniu w Bukowie stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i wjechał do rowu. Okazało się, że samochód jest kradziony, kierowca ma ponad promil alkoholu we krwi, a prawo jazdy stracił już wcześniej. 30-letni mieszkaniec Czarnego odpowie teraz za kradzież samochodu, kierowanie w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej - informuje KPP w Człuchowie.
14:41, 14.06.2022
Policjanci z Człuchowa zostali wczoraj powiadomieni o kradzieży pieniędzy z mieszkania starszej pani w Człuchowie. Kobieta wpuściła do domu kobietę i mężczyznę podających się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej, którzy muszą dokonać sprawdzenia drożności kanalizacji. Para „hydraulików” wzbudziła zaufanie starszej pani, angażując ją do czynności związanej ze sprawdzeniem drożności kanalizacji odwrócili jej uwagę i ukradli z domu 25 tys. zł. Policjanci przestrzegają przed wpuszczaniem do domu obcych osób, które pod pozorem sprzedaży różnych przedmiotów, podpisania ubezpieczenia lub napraw hydraulicznych, zaoferowania pomocy przy opiece, chcą nas oszukać i okraść - informuje KPP w Człuchowie.
19:16, 18.05.2022
Kolumbarium na 80 nisz zostanie zbudowane na cmentarzu komunalnym w Człuchowie. Będzie to pierwsza taka budowla w mieście. Do tej pory prochy w urnach były grzebane w ziemi.
15:35, 12.05.2022
Wczoraj (środa 11 maja) o godzinie 15.45 dyżurny w człuchowskiej komendzie przyjął zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki na przejściu dla pieszych na al. Wojska Polskiego w Człuchowie. Natychmiast na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze, powiadomiono również służby ratownicze.
17:54, 04.05.2022
Policjanci z człuchowskiej drogówki, prowadzili kontrole prędkości na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Wierzchowo Dworzec. Około godziny 15.30, gdy dostali informację o wypadku pod Człuchowem. Natychmiast wsiedli na policyjne motocykle i ruszyli na miejsce zdarzenia. Podczas wyprzedzania kilku samochodów jeden z nich nagle skręcił w lewo. Doszło do zderzenia. Niestety 41-letni policjant jadący jako pierwszy nie przeżył uderzenia w samochód osobowy. Drugi policjant, jadący za nim zdążył wyhamować. Kierowcy i pasażerce z osobówki, nic się nie stało. Policjanci aktualnie wyjaśniają przyczynę tego tragicznego wypadku - informuje KPP w Człuchowie.
1
17:11, 11.04.2022
Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj (10 kwietnia) na trasie Człuchów - Rzeczenica, gdzie osobowy Volkswagen uderzył w drzewo. Kierująca samochodem 21-letnia mieszkanka gminy Człuchów oraz trójka pasażerów została zabrana z poważnymi obrażeniami ciała do szpitali, 22-letniego pasażera z obrażeniami kręgosłupa śmigłowiec zabrał do szpitala w Bydgoszczy - informuje KPP w Człuchowie.