Zamknij
REKLAMA
1
13:46, 18.10.2022
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie zdobyli informację o tym, że na terenie powiatu człuchowskiego mogą być przechowywane naczepy do ciągników siodłowych ukradzione na terenie Niemiec i Polski. Policjanci zweryfikowali zdobyte informacje, które doprowadziły ich do odzyskania dziewięciu naczep i towaru, który się w nich znajdował. Osiem z odzyskanych przez policjantów naczep zostało ukradzionych na terenie Niemiec. Policjanci do prowadzonej sprawy zatrzymali dwóch mężczyzn. Wartość odzyskanego mienia wstępnie została określona na ponad milion złotych - informuje KWP w Gdańsku.
20:11, 23.09.2022
278 laptopów trafi do uczniów z Człuchowa. Sprzęt został zakupiony ze środków rządowego programu Granty PPGR. Komputery otrzymają ci uczniowie, których rodzice wcześniej złożyli odpowiednie wnioski i są jednocześnie potomkami byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych.
18:34, 21.09.2022
Trwają prace na dwóch największych inwestycjach drogowych w Człuchowie. Chodzi tu o budowę ulicy Towarowej oraz ulicy Skrzetuskiego. Obie inwestycje łącznie mają kosztować 11 mln zł. Spora część tej kwoty to dofinansowania rządowe.
1
12:00, 24.03.2022
Prawie 1,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca z Miastka, który doprowadził do dachowania swojego mitsubishi na trasie Koczała – Wilkowo. Dodatkowo 24-letni kierowca nie posiadał prawa jazdy. Mieszkaniec Miastka został zabrany do szpitala. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat - informuje KPP w Człuchowie.
12:21, 29.10.2021
Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj (28 września) na trasie Pakotulsko - Rzeczenica, gdzie samochód marki Renault uderzył w drzewo. Kierujący samochodem 30-letni mieszkaniec Przechlewa został zabrany z poważnymi obrażeniami ciała do szpitala. Policjanci apelują o dostosowanie prędkości do panujących warunków i ostrożność na drodze - informuje KPP w Człuchowie.
11:58, 18.09.2021
Jak poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Człuchowie, wczoraj, przed godziną 19, na drodze powiatowej nr 2546G pomiędzy Debrznem a Strzeczoną, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.
18:55, 13.09.2021
Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w minioną sobotę (11 września) na trasie Człuchów - Przechlewo, gdzie samochód marki Renault Trafick uderzył w drzewo. Kierujący samochodem 21-letni mieszkaniec gminy Przechlewo został zabrany do szpitala, był trzeźwy. Policjanci apelują o dostosowanie prędkości do panujących warunków i ostrożność na drodze.
21:44, 29.07.2021
Mamy wakacje i ogólny spadek zachorowań na Covid 19, jednak policjanci w dalszym ciągu prowadzą wzmożone działania poświęcone walce z koronawirusem, codziennie sprawdzają, czy osoby poruszające się po mieście zachowują bezpieczny dystans i czy mają zasłonięte usta i nos podczas zakupów w sklepach, wizytach w urzędach i innych miejscach, gdzie zachowanie dystansu jest utrudnione lub niemożliwe. Funkcjonariusze sprawdzają również hotele, obiekty sportowe, siłownie i kluby fitness, pilnują, aby pracownicy i właściciele tych obiektów stosowali się do zaleceń sanitarnych. Funkcjonariusze apelują do wszystkich o odpowiedzialność i stosowanie się do wprowadzonych obostrzeń.
14:56, 23.07.2021
W czwartek, 22 lipca, młodzież powiatu człuchowskiego (woj. pomorskie) złożyła na ręce Sekretarza Powiatu apel o powołanie Młodzieżowej Rady Powiatu Człuchowskiego.
14:41, 22.01.2021
Wczoraj po godzinie 14.00 policjanci z Rzeczenicy otrzymali informację, że w pobliżu miejscowości Jeziernik na granicy powiatów człuchowskiego i szczecineckiego załamał się lód pod wędkarzem. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci z Rzeczenicy oraz strażacy i pogotowie ze Szczecinka. Wędkarza udało się wyciągnąć spod lodu jednak mimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej nie udało się przywrócić mu czynności życiowych. Policjanci apelują, aby nie wchodzić na zamarznięte stawy i jeziora - informuje KPP w Człuchowie.
15:25, 18.01.2021
Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w miniony piątek (15 stycznia) na drodze między Breńskiem a Gockowem w gminie Rzeczenica, gdzie osobowy Renault na ośnieżonej drodze zderzył się czołowo z ciężarowym Iveco informuje KPP w Człuchowie.
20:05, 04.10.2020
W dniach od 5 do 6 września firma Energa zapowiada wyłączenia prądu w miejscowościach na terenie gminy Koronowo. Sprawdźcie, czy będziecie mieli prąd w swoich domach.
18:44, 29.09.2020
Policjanci z Człuchowa w minioną niedzielę zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zamówili w sobotę kurs taksówką, nie zapłacili jednak za przejazd tylko napadli na kierowcę, okradli go i zostawili w lesie. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci pracując nad sprawą odzyskali skradzione przedmioty i odnaleźli w lesie porzuconą taksówkę. Za popełnione przestępstwo grozi teraz zatrzymanym do 10 lat pozbawienia wolności - informuje KPP w Człuchowie.
1
18:03, 01.09.2020
Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 25 w pobliżu Gwieździna, gdzie osobowy Renault na łuku drogi zjechał na lewy pas ruchu i uderzył w jadące z przeciwka BMW, a następnie bokiem uderzył w samochód ciężarowy. Niestety mimo bardzo szybko podjętej akcji ratowniczej nie udało się uratować 40-letniej kobiety i jej 11-letniego syna podróżujących ranault. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków oraz własnych umiejętności - informuje KPP w Człuchowie.
2
13:49, 24.08.2020
Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w sobotę 22 sierpnia w Jaromierzu, gdzie na łuku drogi osobowa skoda uderzyła w jadące z przeciwka BMW, które wpadło w poślizg. Na miejscu w wyniku zderzenia zginął 36-letni kierowca i 32-letnia pasażerka BMW, Policjanci aktualnie ustalają szczegóły tego tragicznego wypadku - informuje KWP w Gdańsku.