REKLAMA

Kiedy przyjmować kwasy Omega 3?

11:44, 21.11.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Kiedy przyjmować kwasy Omega 3?

Kwasy Omega 3 są tym składnikiem, który jest powszechnie jest polecany każdemu bez żadnego wyjątku. To element, który powinien znaleźć się w diecie każdej osoby, niezależnie od wieku. Co nam dają owe kwasy Omega? To składnik naszej diety, który wpływa na wiele aspektów naszego zdrowia. Można tutaj mówić o:

- pozytywnym wpływie na pracę naszego mózgu

- pozytywnym wpływie na odporność

- pozytywnym wpływie na ogólny rozwój człowieka

- pozytywnym wpływie na osiągnięcie określonych celów treningowych

Mówiąc o kwasach Omega, zazwyczaj nie wskazujemy na ich powiązanie z naszym treningiem fizycznym, a raczej mowa jest o naszym zdrowiu, a tymczasem to właśnie ten ostatni aspekt powinien być brany pod uwagę i tym samym warto zadbać o odpowiednią podaż kwasów Omega 3 w kontekście owego treningu.

Dawkowanie kwasów Omega 3

Bardzo dużo mówi się o owych kwasach, ale nie możemy nie wspomnieć, nie wskazać na takie pojęcie, jakim jest dawkowanie. Niezależnie od tego czy mówimy o kwasie EPA, czy też o DHA, odpowiednia dawka powinna wynieść około 1 g dziennie, przy czym jest to dawka bardzo ogólna. Prawidłowe dawkowanie powinno być indywidualne, a przyjęte dawki powinny znajdować się w przedziale od 1 do 4 gram. Kwasy Omega 3 w postaci specjalnych kapsułek należy przyjmować w dawkach podzielonych na części. Najlepszym momentem na ich przyjęcie jest oczywiście poranny oraz wieczorny posiłek, a tym samym należy o nich pamiętać przy okazji przygotowywania sobie jedzenia. Do tego również dodamy, iż przyjmowanie owych kwasów Omega 3 warto poprzeć innymi składnikami posiłku zawierającymi tłuszcze.

Kwasy Omega 3 i spalanie tłuszczu

O kwasach Omega 3 mówi się w kontekście poprawy zdrowia, wpływu na zdrowie, aczkolwiek w tym miejscu należy również wskazać na ich pozytywny wpływ na kwestię spalania tkanki tłuszczowej. W tym znaczeniu warto jest porcję owych kwasów dodać do szejka. To spowoduje, że możemy mówić obniżonym indeksie glikemicznym i zmniejszeniu odpowiedzi insulinowej. Ma to bardzo duże znaczenie zwłaszcza wówczas, gdy spożywamy bardzo wiele posiłków opartych o węglowodany. Spożycie owych kwasów powoduje, że tkanka tłuszczowa szybciej ulega spaleniu jak również można mówić o zapobieganiu zjawisku jej odkładania. Kwasy Omega 3 są tym składnikiem, który wypełnia komórki tłuszczowe i zapobiega ich rozwojowi.

Kwasy Omega 3 są tym elementem, którego bezwzględnie nie powinno się zaniedbać, który bezwzględnie powinien znaleźć się w naszej diecie. Przede wszystkim chodzi w tym miejscu o nasze zdrowie, ale nie tylko. Kwasy Omega 3 ma bardzo duże znaczenie dla osób trenujących, ma bardzo duże znaczenie dla skutecznego budowania masy mięśniowej, ma również bardzo duże znaczenie dla spalania tkanki tłuszczowej, a więc wspomagają one uzyskiwanie bardzo zróżnicowanych celów treningowych, a tym samym zadbanie o ich podaż to jedna z kluczowych kwestii, o którą powinien zadbać każdy z nas. Wartym zauważenia jest również fakt, że dostęp do owych kwasów jest w dobie współczesnej czymś bardzo prostym.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2017