Zamknij
REKLAMA

Ceny mieszkań w Poznaniu – ile zapłacimy za własne „M”?

08:27, 27.03.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Ceny mieszkań w Poznaniu ? ile zapłacimy za własne ?M?? - fot. nadesłane

Ceny nieruchomości w dużych miastach w Polsce nie należą do niskich. Do wyboru mamy szeroką gamę mieszkań, ale musimy liczyć się z dość dużymi kosztami zakupu. Jak obecnie prezentują się ceny mieszkań w Poznaniu?

Poznań jest jednym z tych miast, do którego stale przeprowadzają się nowi mieszkańcy – to głównie osoby młode, które w metropolii poszukują dla siebie pracy. Przeprowadzka zwykle związana jest z kupnem własnego mieszkania – za oszczędności albo na kredyt hipoteczny. Z jakimi kosztami musimy się wtedy liczyć? Wszystko zależy od lokalizacji mieszkania, a także od jego metrażu oraz standardu wykończenia. Średnio za jeden metr kwadratowy mieszkania w Poznaniu będziemy musieli zapłacić około 5600-6000 złotych na rynku pierwotnym. Nieco niższe ceny dotyczą rynku wtórnego, niemniej jednak różnice nie są znaczne.

Jeśli będziemy chcieli zdecydować się na mieszkanie mające do około 40 metrów kwadratowych, cena będzie oscylowała wokół 5800 czy 6000 złotych za metr kwadratowy, natomiast wtedy, gdy będziemy chcieli zakupić większy lokal, na przykład mający powyżej 60 metrów kwadratowych, ceny spadają nawet do 5200-5500 złotych za metr kwadratowy. Tak niskie ceny możemy też spotkać w przypadku nieruchomości w gorszych lokalizacjach.

Zatem za kawalerkę będziemy musieli zapłacić najczęściej około 200 000 złotych, z kolei za mieszkanie dwupokojowe około 250 000 złotych. W przypadku nieruchomości dla większych rodzin ceny będą wynosiły nawet powyżej 350 000 złotych. Jeśli chodzi o ceny mieszkań, Poznań lokuje się na poziomie innych dużych miast, między innymi Krakowa czy Wrocławia. W kategorii dużych miast tylko Warszawa posiada droższe nieruchomości – ceny wynoszą wtedy nawet około 7000 złotych za metr kwadratowy i mogą przekraczać po 10 000 złotych w przypadku luksusowych apartamentów. Z ofertami na poznańskim rynku nieruchomości możemy zapoznać się już teraz – wystarczy tylko zajrzeć na takie strony jak Ronson Development lub na portale ogłoszeniowe, aby sprawdzić, z jakimi wydatkami musimy się liczyć.

 

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone