Zamknij
REKLAMA

RCB rozsyła SMS-owe alerty o burzach do mieszkańców siedmiu województw

21:09, 17.07.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Uwaga! Dziś w nocy i jutro rano (14/15.07), burze, silny wiatr, ulewny deszcz i grad" - głosi komunikat RCB.

Do mieszkańców woj. podlaskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego i części woj. mazowieckiego, a także powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego wysłano SMS-owe ostrzeżenia o burzach, ulewnym deszczu, silnym wietrze i gradzie - podało w sobotę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Przypomniano, że podczas burz należy znaleźć bezpieczne schronienie i zabezpieczyć rzeczy, które może porwać wiatr. Ostrzega także, że w związku z burzami możliwe będą podtopienia i przerwy w dostawie prądu.

Synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska poinformowała PAP, że w sobotnie popołudnie i wieczór intensywne zjawiska burzowe wystąpią we wschodniej części kraju.

"Silnych wyładowań, połączonych z opadami deszczu i wiatrem nawet do 100 km/h, spodziewamy się także w woj. wielkopolskim i lubuskim - dodała synoptyk IMGW.

"Do końca dnia na wszystkich obszarach kraju, z wyłączeniem Polski północno-zachodniej, mogą pojawić się nowe komórki burzowe" - podała Grażyna Dąbrowska.

Sobotnie popołudnie i wieczór będą bardzo ciepłe - od 33 stopni w Terespolu przez 29 w Warszawie i Centrum po 25 stopni na zachodzie kraju.

"Noc będzie bardzo ciepła. Wilgotne zwrotnikowe powietrze sprawia, że ciężko się oddycha, a między burzami wiatr jest bardzo słaby lub nie ma go wcale, przez co trudno o moment wytchnienia" - powiedziała synoptyk. (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ joz/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%