Zamknij

Tusk: rozpoczęło się prewencyjne operowanie polskiego i sojuszniczego lotnictwa w naszej przestrzeni

PAP 17:58, 13.09.2025 Aktualizacja: 17:58, 13.09.2025
Skomentuj PAP PAP

"W związku z zagrożeniem ze strony rosyjskich dronów operujących nad Ukrainą w pobliżu granicy z Polską, w naszej przestrzeni rozpoczęło się prewencyjne operowanie lotnictwa - polskiego i sojuszniczego. Naziemne systemy obrony powietrznej osiągnęły stan najwyższej gotowości" - napisał premier w sobotę po południu na portalu X.

W naszej przestrzeni rozpoczęło się prewencyjne operowanie polskiego i sojuszniczego lotnictwa w związku z zagrożeniem ze strony rosyjskich dronów operujących nad Ukrainą w pobliżu polskiej granicy - przekazał w sobotę premier Donald Tusk.

Wcześniej Dowództwo Operacyjne RSZ przekazało na X, że statki lotnictwa wojskowego operują w polskiej przestrzeni powietrznej ze względu na zagrożenie uderzeniami dronów nad Ukrainą. DORSZ dodało, że działania te mają charakter prewencyjny i ich celem jest zabezpieczenie przestrzeni powietrznej i ochrona obywateli, zwłaszcza w rejonach przyległych do zagrożonego obszaru.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej poinformowała z kolei, że z powodu działań lotnictwa wojskowego lotnisko w Lublinie oraz strefa kontrolowana wokół lotniska zostały zamknięte dla operacji lotniczych. (PAP)

bpk/ malk/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%