Zamknij

GIS ostrzega przed wycofywanymi przez firmę Nestlé produktami do żywienia niemowląt

PAP 21:16, 05.01.2026 Aktualizacja: 21:19, 05.01.2026
Skomentuj GIS ostrzega przed wycofywanymi przez firmę Nestlé produktami do żywienia niemowląt GIS ostrzega przed wycofywanymi przez firmę Nestlé produktami do żywienia niemowląt

Główny inspektor sanitarny został poinformowany przez firmę Nestlé Polska S.A. o dobrowolnym i ostrożnościowym wycofaniu niektórych produktów do żywienia niemowląt z uwagi na potencjalną obecność cereulidyny, substancji wytwarzanej przez mikroorganizm Bacillus cereus.

Jak przekazał, działanie to jest wynikiem przeprowadzonego przez firmę dochodzenia związanego z wycofaniem dwóch partii produktów do żywienia niemowląt NAN OPTIPRO PLUS 1 z 11 grudnia 2025 r. W ramach dochodzenia wykryto niezgodność jakościową w jednym ze składników dostarczanych przez zewnętrznego dostawcę, używanym w części produktów.

Lista wycofywanych produktów, których dystrybutorem jest Nestlé Polska S.A., ul. Domaniewska 32, 02-672 Warszawa, dostępna jest na stronie internetowej GIS, w zakładce „Aktualności/Ostrzeżenia”.

GIS przekazał, że niezwłocznie po otrzymaniu informacji o zaistniałej sytuacji dystrybutor podjął działania, by wycofać partie produktów ze sprzedaży. Podlegają one wycofaniu z obrotu i od konsumentów.

„Żadne inne produkty wprowadzane przez Nestlé Polska nie są objęte tym dobrowolnym wycofaniem. Państwowa Inspekcja Sanitarna monitoruje prowadzony przez dystrybutora proces wycofania z obrotu i od konsumentów partii produktów wskazanych w komunikacie” – poinformował GIS.

Zaznaczył również, że w przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem należy skontaktować się z lekarzem.

„W przypadku jakichkolwiek pytań lub w sprawie wymiany produktów Nestlé Polska prosi o kontakt z Serwisem Konsumenta Nestlé: tel. 801 333 000, e-mail: [email protected]” – przekazał GIS.

O wycofywanych produktach dystrybutor poinformował na swoich stronach internetowych.

Firma Nestlé Polska przekazała w informacji prasowej, że do tej pory (na 5 stycznia 2026 r.) nie odnotowano potwierdzonych przypadków zachorowań związanych ze spożyciem wycofywanych partii produktów. Poinformowano również, że cereulidyna w przypadku spożycia może powodować dolegliwości pokarmowe, takie jak biegunka czy wymioty. (PAP)

kblu/ akar/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%