Zamknij

Nowa siedziba „Wód Polskich” w Bydgoszczy

18:37, 08.05.2019 | źródło: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki
REKLAMA
Skomentuj
Nowa siedziba ?Wód Polskich? w Bydgoszczy - fot. KPUW Bydgoszcz

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano umowę na przekazanie budynku, w którym do niedawna mieścił się Kujawsko-Pomorski Oddział NFZ dla Państwowego Gospodarstwa Wodnego - Wody Polskie. W uroczystości wzięli udział Wiceminister Inwestycji i Rozwoju Artur Soboń, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysław Daca, Dyrektor RZGW w Bydgoszczy "Wody Polskie" Grzegorz Smytry, p.o. Dyrektora K-P OW NFZ w Bydgoszczy Andrzej Wiśniewski oraz parlamentarzyści z naszego regionu: Kosma Złotowski, Tomasz Latos i Piotr Król.

Nowa siedziba Regionalnego Zarządu Gospodarstwa Wodnego przy Al. Mickiewicza 15 w Bydgoszczy jest pierwszą w kraju siedzibą regionalnych struktur "Wód Polskich".

Bardzo cieszę się, że udało się tak ważną rzecz dla Bydgoszczy sfinalizować. Pamiętamy, cieszyliśmy się i ogłaszaliśmy to, że w Bydgoszczy powstała nowa instytucja RZGW Wody Polskie. Była potrzeba przygotowania całych struktur, znalezienia odpowiednich osób, które miały pełnić bardzo ważne funkcje i to się udało, tego gratuluję. Była potrzebna również siedziba i tutaj, w porozumieniu i przy współpracy z panem prezesem Przemysławem Dacą, z całą dyrekcją Wód Polskich, przy wsparciu parlamentarzystów, udało się ten obiekt w Bydgoszczy pozyskać – powiedział m.in. wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Nam zależy na tym, aby stosować przepisy ustawy o gospodarstwie nieruchomościami, aby doposażyć instytucje państwowe w odpowiednią infrastrukturę, w odpowiednie siedziby. Myślę, że to nie ostatnia taka decyzja dla Bydgoszczy. Przygotowujemy na potrzeby Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy kolejną nieruchomość, tym razem przy ulicy Słowackiego. Mam nadzieję, że te prace będą również niedługo sfinalizowane – zdradził wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

Pozostaje mi w dniu dzisiejszym przede wszystkim podziękować, że posłowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy przyczynili się do tego, że powstał nowy Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy, razem z panem wojewodą, postarali się również o to, żeby nowy RZGW miał swoją siedzibę. Siedziba dla takiego urzędu to jest podstawa. Ja mogę coś na ten temat powiedzieć, bowiem mój zarząd w Warszawie takiej nie ma. Mamy z tym niewątpliwie problem. Nowy urząd jest cały czas na dorobku, więc posiadając już swoją siedzibę, dla takiego urzędu jest to niewątpliwie duże wsparcie - powiedział Przemysław Daca, prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Wody Polskie zajmują się m.in. ochroną przed powodzią i suszą oraz ochroną jakości naszych zasobów wodnych, wykonują prawa właścicielskie w stosunku do wód publicznych, które są własnością Skarbu Państwa, naliczają i pobierają opłaty za usługi wodne, wydają zgody wodnoprawne. Gospodarstwo pełnią też funkcję organu regulacyjnego w celu ochrony mieszkańców przed nieuzasadnionymi podwyżkami cen usług wodociągowo-kanalizacyjnych.

(źródło: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone