Zamknij

Rzeczpospolita Polska honoruje swoich zasłużonych obywateli

08:20, 14.06.2019 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Rzeczpospolita Polska honoruje swoich zasłużonych obywateli - fot. KPUW w Bydgoszczy

Wczoraj w historycznej sali im. Bydgoskiego Marca 1981 Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia wysokich odznaczeń państwowych zasłużonym mieszkańcom naszego województwa.

Ceremonię wręczenia odznaczeń poprzedziło odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, powitanie odznaczonych i towarzyszących im bliskich osób oraz krótkie przemówienie wicewojewody kujawsko-pomorskiego Józefa Ramlaua.

Rzeczpospolita Polska chce dziś uhonorować swoich obywateli wysokimi odznaczeniami za ich wybitne zasługi, bo aby otrzymać wysokie odznaczenie, trzeba mieć zasługi nie tylko ponadprzeciętne, ale wybitne – mówił do zgromadzonych wicewojewoda Józef Ramlau.

Życzę Państwu, w Waszej dalszej działalności, żeby fakt przyjęcia odznaczenia nie był powodem do spoczęcia na laurach, tylko motywacją do dalszego wysiłku i dalszego dążenia do sukcesów, tym bardziej, że sytuacja w Polsce napawa optymizmem. Możemy się różnić, ale musimy także wszyscy przyznać, że Polska się rozwija. W ten rozwój wszyscy musimy się włączyć i dobrze wykorzystywać czas, który dała nam historia – dodał wicewojewoda.

Następnie odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy aktu tego dokonał wicewojewoda Józef Ramlau. Wśród przyznanych odznaczeń były Krzyże Oficerskie i Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski, Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi, Medale Złote, Srebrne i Brązowe za Długoletnią Służbę, Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości za zasługi dla Niepodległej, przyznane przez Prezesa Rady Ministrów Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz odznaki honorowe Ministra Inwestycji i Rozwoju "Za zasługi dla budownictwa".

Na zakończenie oficjalnej części uroczystości zgromadzeni wysłuchali kilka utworów w wykonaniu znanego skrzypka młodego pokolenia, członka orkiestry Opera Nova i pierwszego skrzypka kwartetu Nova Wojciecha Góreckiego.

źródło: KPUW w Bydgoszczy

fot. KPUW w Bydgoszczy

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

1947r1947r

2 0

GRATULUJĘ wszystkim odznaczonym.👍❤️SUPER i tak powinno być,a nie jak w Sępólnie Kraj. nagrodę św . Wawrzyńca otrzymują osoby bez zasług, liczy się tylko to,,że są blisko powiązani z miejscową władzą(przynajmniej te dwie ostatnie nagrody o tym świadczą, co wywołało wielkie oburzenie wśród mieszkańców😡) , a jaka władza jest w gminie i Powiecie to dobrze wiemy.👎 10:40, 15.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CBA lub NIKCBA lub NIK

0 0

Czy nalezy to rozumiec ze Kierownictwo oraz Konwenty uprawiaja przez szkody i kleski rozszezona KORUPCJE? 15:42, 15.06.2019


© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone