Zamknij
REKLAMA

Spółki wodne z regionu z dofinansowaniem

21:22, 11.07.2019 | źródło: kujawsko-pomorskie.pl
Skomentuj
Spółki wodne z regionu z dofinansowaniem - fot. Mikołaj Kuras /Urząd Marszałkowski
REKLAMA

Dziś (11 lipca) w Urzędzie Marszałkowskim z udziałem wicemarszałka Dariusza Kurzawy odbyło się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie zadań z zakresu utrzymania wód i urządzeń wodnych. Dofinansowanie otrzymało 81 spółek wodnych z terenu województwa, realizujących zadania polegające na modernizacji i konserwacji urządzeń melioracji wodnych. Kwota tegorocznego wsparcia to 1,3 mln złotych - informuje Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego.

- Województwo kujawsko-pomorskie co roku wspiera działalność spółek wodnych, będących jednymi z najstarszych organizacji rolniczych w Polsce. Pieniądze trafią między innymi na renowację obiektów i urządzeń melioracyjnych, zakupy materiałów i usług – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Lista tegorocznych zadań na realizację których trafiło wsparcie Urzędu Marszałkowskiego 

Obecnie w województwie kujawsko-pomorskim funkcjonuje ponad 200 spółek wodnych, które utrzymują sieci melioracyjne o łącznej długości około 60 tysięcy kilometrów. Tworzą je zrzeszeni rolnicy, ale także instytucje, które dbają o stan techniczny sieci melioracyjnej, w tym rowów i rurociągów, zapobiegając w ten sposób zagrożeniom powodziowym i utrzymując zdolność produkcyjną pól.

(źródło: kujawsko-pomorskie.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz