Zamknij

Uczniowie i Nauczyciele Gminy Więcbork #Ekoaktywni!

10:38, 07.10.2021 | E.S
Skomentuj Uczniowie i Nauczyciele Gminy Więcbork #Ekoaktywni! - fot. SP nr 2 w Więcborku
REKLAMA

W sobotę 02.10.2021r. uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych Gminy Więcbork wzięli udział w evencie  EKOAKTYWNI,  który odbył się na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Więcborku.

Głównymi celami wydarzenia były: kształtowanie i popularyzacja postaw proekologicznych i ochrony środowiska wśród dzieci i ich rodziców poprzez wykorzystanie aktywności ruchowej i krzewienie idei ekoaktywności, wspieranie i rozwijanie poczucia wpływu człowieka na otoczenie oraz jego odpowiedzialności za świat, w którym żyjemy z jednoczesnym zaznaczeniem, jak w nim żyjemy, popularyzacja zasad recyklingu oraz wykorzystania surowców wtórnych nie tylko w teorii, ale i praktyce, propagowanie aktywności fizycznej jako formy spędzania wolnego czasu.

Piękna pogoda i położenie boiska pozwoliły na świetną zabawę.

Do wspólnej rozgrzewki zaprosiły: mistrzyni olimpijska w wioślarstwie Magdalena Fularczyk-Kozłowska i dwukrotna mistrzyni Europy w siatkówce Katarzyna Skowrońska. Imprezę poprowadził dziennikarz sportowy Hubert Malinowski.

W spotkaniu wzięło udział blisko 150 uczniów szkół podstawowych z  Więcborka, Runowa, Sypniewa, Pęperzyna, Zakrzewka . Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy: żółtą, niebieską zieloną i brązową, zgodnie z kolorami związanymi z segregacją odpadów. Każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy: koszulkę, bidon i worek sportowy, pamiątkowy medal i dyplom. Uczniowie i nauczyciele musieli zmierzyć się w kilku konkurencjach, polegających na segregacji odpadów, umieszczania ich w odpowiednich pojemnikach, rozebraniu konstrukcji zbudowanej z kartonów, strąceniu rozstawionych na podłożu puszek za pomocą różnych piłek, przebiegnięciu slalomu złożonego z rozstawionych w kilku miejscach zgniatarek do plastikowych butelek oraz odpowiedzieć na zadawane, w trakcie imprezy, pytania.

Każda ze szkół otrzymała od Burmistrza Więcborka Waldemara Kuszewskiego zestawy piłek do gier zespołowych, a od organizatorów pamiątkowe puchary. Chętni mogli wykonać pamiątkowe zdjęcia z gwiazdami sportu.

Event pn. Ekoaktywni zorganizowała Fundacja Aktywnego Rozwoju SKOWROŃSKA-FULARCZYK-MALINOWSKI z Bydgoszczy  https://fundacjaaktywnegorozwoju.pl/ekoaktywni-2/

Małgorzata Dropinska

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%