Zamknij

Nasi na Mistrzostwach Europy Masters w Podnoszeniu Ciężarów

13:06, 28.08.2022 nadesłane Aktualizacja: 13:41, 28.08.2022
Skomentuj nadesłane nadesłane

Podwarszawski Raszyn gościł w dniach: 20.08 - 28.08.2022 ponad 600 zawodniczek i zawodników z Europy. Stało się tak za sprawą rozgrywanych tam Mistrzostw Europy Masters w Podnoszeniu Ciężarów. W konkursie tym startowało również troje zawodników naszego regionu zdobywając dwa medale.

Złoty medal wywalczył Przemysław Paterek (MLKS Krajna Sępólno Kraj.). Startując w kategorii wagowej do 81 kg i 2 gr. wiekowej uzyskał wynik w dwuboju 245 kg (111 rwanie + 134 podrzut) ustanawiając nowe rekordy Polski.

Karol Deuskau (LKS Gryf Więcbork) wywalczył srebrny medal w kat. +109 kg i 1 gr. wiek. Zawodnik ten uzyskał łączny wynik 296 kg (136+160).

Debiutująca w Mistrzostwach Europy Hanna Malak (Krajna) zajęła VII miejsce w kat. 64 kg (2 gr. wiek) z wynikiem 106 kg (45+61).

W roli spikera prowadzącego zawody wystąpiła w zawodach Monika Kałas-Paterek.

Podczas zawodów w Raszynie oficjalne zakończenie weterańskiej kariery zawodniczej ogłosił Henryk Dueskau.