Zamknij

Mroteccy szachiści na turnieju szachów błyskawicznych w Bydgoszczy

19:26, 04.11.2017 Jan Rosiński
Skomentuj Mroteccy szachiści na turnieju szachów błyskawicznych w Bydgoszczy Mroteccy szachiści na turnieju szachów błyskawicznych w Bydgoszczy

4 listopada szachiści Feniksa Mrocza Michał Kotulski i Jan Rosiński brali udział w turnieju szachów błyskawicznych, który rozgrywany był w Centrum Handlowym Focus w Bydgoszczy.

Zawody rozgrywane były na dystansie 11 rund w tempie 3 minut na partię dla każdego zawodnika+2 sekundy za każdy ruch. W rozgrywkach wzięło udział 96 zawodników z różnych stron Polski m.in. arcymistrz, mistrzowie FIDE, kandydaci na mistrzów krajowych, mistrz krajowy oraz mistrzowie międzynarodowi.

Sędzią głównym był Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego Jarosław Wiśniewski. Organizację należy uznać za perfekcyjną. We wszystkich partiach nie zabrakło emocji. Każdy zawodnik dawał z siebie wszystko. Warto dodać, że turniej ten był zgłoszony do klasyfikacji FIDE dla szachów błyskawicznych. Michał Kotulski wywalczył 4,5 punktu, a Jan Rosiński zdobył 2,5 punktu.

Dzięki udziałowi w tak silnie obsadzonym turnieju mroteccy szachiści zdobyli kolejne cenne doświadczenie, które bez wątpienia przyda się w przyszłości.