Zamknij

Więcbork: Sportowo "Dla Niepodległej"

19:24, 20.04.2018 | Sympatycy
REKLAMA
Skomentuj
Więcbork: Sportowo "Dla Niepodległej"

Uczniowski Klub Sportowy "Sympatycy" Więcbork postanowił uczcić obchody 100-lecia odzyskania niepodległości organizacją, dla lokalnej społeczności, imprezy sportowej połączonej z lekcją historii i patriotyzmu.

Z tej okazji w dniu 7 kwietnia, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1, miłośnicy siatkówki mieli okazję rywalizować w Turnieju Piłki Siatkowej "Dla Niepodległej" o Puchar UKS "Sympatycy" Więcbork. 

Celem Turnieju, oprócz aspektu sportowego było przypomnienie młodzieży szkolnej, uczestnikom, kibicom wydarzeń i postaci historycznych, które wpłynęły na odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. W tym celu zorganizowano w holu szkoły pokaz prac plastycznych uczniów dedykowanych rocznicy odzyskania niepodległości oraz prezentację multimedialną "Droga do Niepodległej". O "poświęceniu naszych przodków w walce o wolność ojczyzny i potrzebie celebrowania przez każdego z nas tej rocznicy" wspomniał także Prezes Klubu, Tomasz Bykowski podczas uroczystego otwarcia imprezy.

W rozgrywkach siatkarskich spotkały się cztery zespoły skupiające w swoich szeregach pasjonatów siatkówki i aktywności sportowej z regionu Krajny.

W spotkaniach półfinałowych doszło do rywalizacji "Sympatyków" i "LO Więcbork" oraz "Hunters" z zespołem "Calato". 
W wyniku pełnej "fajerwerków" siatkarskiej rywalizacji do finału turnieju awansowały doświadczone drużyny "Sympatyków" i "Calato".
W zaciętym meczu o trzecie miejsce lepsza okazała się ekipa "Hunters" wygrywając 2 : 1.

W finale zespół "Calato" królował na parkiecie wygrywając zasłużenie z "Sympatykami" 3 : 0.

Kolejność końcowa Turnieju "Dla Niepodległej" o Puchar UKS "Sympatycy" Więcbork:

1. Calato
2. Sympatycy
3. Hunters
4. LO Więcbork

Najlepszym zawodnikiem zawodów został Mateusz Smagagowski z zespołu "Calato".

Zwycięski zespół wystąpił w składzie : Mateusz Smagagowski (MVP), Robert Oczkowski Karol Musiał, Maciej Kaczmarczyk, Tomek Kriese, Michał Nowak, Marek Marzec.

Po zakończeniu turnieju zaproszono uczestników i gości na poczęstunek przygotowany przez Panią Danutę Pasiekę. Organizatorzy dziękują uczestnikom za stworzenie atmosfery prawdziwej imprezy sportowej.

(Sympatycy)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone