Zamknij

Turniej Drwali w Lubczy

14:38, 04.05.2018 | Sylwia i Marcin Misiak
REKLAMA
Skomentuj
Turniej Drwali w Lubczy - fot. Sylwia i Marcin Misiak

3 maja w miejscowości Lubcza w gm. Więcbork odbył się pierwszy Turniej Drwali o Puchar Burmistrza Więcborka. Do udziału w nim mogło zgłosić się 8 dwuosobowych drużyn, wymogiem niezbędnym było posiadanie, przez przynajmniej jednego członka drużyny uprawnień do obsługi piły motorowej. Organizatorami imprezy byli Time Lubcza oraz Gmina Więcbork.

Wydarzenie to spotkało się z ogromnym zainteresowaniem, zarówno ze strony uczestników, jak i lokalnej, licznie zgromadzonej społeczności. A to za sprawą dopisującej w tym dniu słonecznej pogody oraz wielu towarzyszącym atrakcjom dla dorosłych i dla dzieci m.in. dmuchanym zamkom, wacie cukrowej itp.

W turnieju wzięło udział 6 drużyn: jedna z Borzyszkowa, dwie z Lubczy i trzy z Sępólna Krajeńskiego. Zawodnicy zmagali się w dziewięciu konkurencjach m.in. łupaniu kłody, rzeźbieniu drewna przy pomocy piły motorowej, zmianie łańcucha.

Ostatecznie na podium stanęły: 1 miejsce – drużyna z Borzyszkowa, 2 miejsce – drużyna z Lubczy (członkowie OSP Lubcza), 3 miejsce – drużyna Bart 1 z Sępólna Krajeńskiego.

(Sylwia i Marcin Misiak)
REKLAMA

Komentarze (1)

pilarzyk amatorpilarzyk amator

0 2

Turniej ok, ale nie polecam trzymania obrabianego drewna przez partnera pół metra od prowadnicy, podobnie z rąbaniem drewna. 10:41, 06.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone