Zamknij

Znów sadzimy kilka drzew...

11:10, 28.03.2019 | E.S
Skomentuj Znów sadzimy kilka drzew... - fot. ValentinaLJ z Pixabay
REKLAMA

Pod takim hasłem rowerzyści spod znaku SOBÓT NA DWÓCH KÓŁKACH (i wszyscy, którzy chcą do nich dołączyć!) już po raz dziewiąty spotkają się 6 kwietnia, w sobotę, o godzinie 10.00 na placu Zwycięstwa by pojechać do lasu i dosadzać drzewa na dawnej alei lipowej wiodącej z Piły do Dobrzycy, obok cmentarza leśników.

A wszystko zaczęło się 10 kwietnia 2010 roku, kiedy pilscy turyści zrzeszeni w PTTK, we współpracy z nadleśnictwem Zdrojowa Góra podjęli trud posadzenia lasu, obecnie nazywanego „lasem turystów” przy czarnych szlakach – pieszym i rowerowym  w okolicach Dobrzycy. Wtedy padła propozycja, by kontynuować ten trud i co roku wiosną, na przełomie marca i kwietnia spotykać się i dosadzać kolejne drzewa w dawnej alei lipowej. Wszyscy mamy świadomość, że aleja „będzie gotowa” dopiero za lat kilkadziesiąt, ale przyjemnie jest co jakiś czas przejechać się leśną droga i sprawdzić w jakiej kondycji są posadzone drzewka.

W związku z tym w imieniu organizatorów przedsięwzięcia – Oddziału PTTK w Pile i Nadleśnictwa Zdrojowa Góra serdecznie zapraszam chętnych do wspólnego działania. Start w sobotę, 6 kwietnia o godzinie 10.00 z placu Zwycięstwa. Pojedziemy rowerami w las, posadzimy drzewka a potem spotkamy się w Punkcie Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy szkółce leśnej w Dobrzycy przy ogniu, by upiec zabrane z domu kiełbaski. Termosy z kawą i herbatą również mile widziane.

A gdyby ktoś chciał oznaczyć kolorową tasiemką posadzone przez siebie drzewko by łatwiej je wypatrzyć wśród innych drzew – to jest to znakomity pomysł!

Serdecznie zapraszam do spędzenia z nami kilku godzin na świeżym powietrzu – wiosenna pogoda sprzyja, wprawdzie jak wiadomo - „kwiecień, plecień wciąż przeplata” i wszystko się może zdarzyć, ale wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę!

Jan Balcerzak

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz