Zamknij

Dziewczęta z SP w Mroczy wicemistrzyniami województwa

17:31, 04.06.2019 E.S Aktualizacja: 17:35, 04.06.2019
Dziewczęta z SP w Mroczy wicemistrzyniami województwa - fot. SP Mrocza Dziewczęta z SP w Mroczy wicemistrzyniami województwa - fot. SP Mrocza

Dnia 04.06.2019 na stadionie  Ośrodka Sportu i Rekreacji w Barcinie odbył się Finał Wojewódzki Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym dziewcząt  rocznika 2008 szkół podstawowych. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy i Ośrodek Sportu i Rekreacji  Barcin.

W skład trójboju wchodzą: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową. Uzyskany wynik w każdej konkurencji przeliczany jest na punkty wielobojowe. Na wynik końcowy zespołu składają się 4 najlepsze rezultatów zawodniczek.  Powiat nakielski reprezentował zespół dziewcząt z Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy, który na szczeblu powiatowym zajął 1 miejsce. Łącznie wystartowało 204 uczniów z 34 szkół podstawowych z województwa kujawsko - pomorskiego.

Uczennice z Szkoły Podstawowej w Mroczy okazały się bezkonkurencyjne w biegu na 60 m. W dwóch pozostałych poprawiły swoje wyniki. Wszyscy w napięciu czekaliśmy na ogłoszenie wyników zawodów. W trakcie ogłoszenia kolejności zajętych miejsc dowiedzieliśmy się, że reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej w Mroczy zdobyła 579 punktów i zajęła 2 miejsce w Finale Wojewódzkim w Trójboju Lekkoatletycznym. Jest to wielki sukces uczennic, bo po raz drugi w historii Szkoły Podstawowej w Mroczy zdobyły tytuł wicemistrza województwa kujawsko - pomorskiego w trójboju lekkoatletycznym.

Indywidualnie najwyższy wynik z naszego zespołu w zawodach uzyskała Julia Szczepaniak, która została sklasyfikowana na 4 miejscu w Trójboju Lekkoatletycznym w województwie kujawsko - pomorskim.

Na zakończenie zawodów wystąpił prezes Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego pani Małgorzata Szopińska, która udekorowała pierwsze 3 zespoły medalami i wręczyła im pamiątkowe dyplomy.