Zamknij

Motorowy weekend za nami

11:41, 11.06.2019 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Motorowy weekend za nami - fot. X-cross i Motoklub Olsztyn

Mistrzostwa Polski w Motocrossie Orneta i Puchar Polski PitBike SM Toruń.

II runda Mistrzostw Polski w Ornecie

Po raz pierwszy Orneta miała szansę zorganizowania rundy Mistrzostw Polski . 192 zawodników stawiło się na zawodach by walczyć na trudnym torze znajdującym się częściowo w lesie. Specyficzny grunt toru został porządnie nawodniony zarówno przed, jak i podczas zawodów. W weekendowej rywalizacji zawody odwiedziło sporo kibiców, dla których zorganizowane zostały konkursy z atrakcyjnymi upominkami. Również dla najlepszych zawodników tego dnia były przewidziane nagrody rzeczowe.

8 i 9 czerwca widzowie byli świadkami walki zawodników nie tylko z rywalami, ale również, a może przede wszystkim z trasą. Było ślisko i dziurawo. Zawodnicy, którzy nie mieli dobrze dobranych opon i dostrojonego zawieszenia do panujących warunków, mogli zapomnieć o szybkiej i pewnej jeździe. Elementem, który stał się wyzwaniem dla wielu zawodników okazał się zakręt przed samą metą i szykana po starcie.

Najmłodsi na swoich małych motocyklach walczyli zacięcie i bez oszczędzania sprzętu. W wyścigach klasy MX65 najlepiej z naszych zawodników poradził sobie Maksymilian Wołek, który zawody ukończył na miejscu 6, natomiast jego klubowa koleżanka Wiktoria Kupczyk zakończyła wyścig na pozycji 17. Wiktoria to jedyna dziewczyna, która podczas Mistrzostw Polski klasy MX65 rywalizowała z chłopakami.

Wśród zawodników w klasie MX85 panowało bojowe nastawienie. Zawodnicy, którzy stawili się w Ornecie z większym lub mniejszym powodzeniem mogli ponownie sprawdzić się w rywalizacji.

Zawody Mistrzostw Polski, to zawsze najlepszy sprawdzian a także okazja do zdobycia kilku "garnków". Tu jesteśmy świadkami ostrej walki. Po dwóch startach najlepiej z WKM Więcbork poradził sobie Olaf Włodarczak - miejsce 1, za nim przez cały wyścig jechał Wiktor Rafalski - miejsce 3. Na uwagę zasługuje Łukasz Ryczek, pokazał on, że walczyć i dawać z siebie wszystko trzeba zawsze - finalnie miejsce 6. Wiktor Sobiech po wywrotce w pierwszym wyścigu, odrabiał straty z 19 pozycji. Dogonił i był 4. Tempo było oszałamiające.

W drugim wyścigu, po stracie na szykanie doszło do kraksy z udziałem 12 zawodników w tym WKM-u , Wiktor Sobiech i Franek Grzegorczyk ucierpieli w kolizji. W tym momencie powinny być podjęte odpowiednie działania regulaminowe ale niestety takich nie było. Po zdarzeniu liczyło się tylko, aby dojechać na jak najlepszej pozycji. Niestety drugiego biegu nie ukończył Wiktor Sobiech. Franek Grzegorczyk ucierpiał w zdarzeniu ale udało mu się kontynuować wyścig i ukończył go na miejscu 18.

Rywalizacja klasy MX Kobiet  też była zacięta, ale ostateczna kolejność na mecie nie do końca odpowiadała Weronice Obiale, po wyczerpującej rywalizacji zawody ukończyła na miejscu 9.

Wyścig klasy MX 125 samotnie WKM reprezentuje Mateusz Szafrański. Mateusz ciężko pracował podczas wyścigu i ostatecznie wywalczył 15 pozycję.

Klasa MX2, tu nas reprezentuje Bartosz Pieżyński i Igor Zienkiewicz. Bartek przywykł raczej do piaszczystych i wyschniętych torów, w Ornecie pokazał, że jest w formie - ostatecznie 18 pozycja. Igor Zienkiewicz w drugim biegu uczestniczył w groźnie wyglądającym wypadku, musiał wycofać się z wyścigu sklasyfikowany na pozycji 32.

MX Open, tu panowie ostro gonili, Luis Carstens nie miał łatwo z mocną czołówką. Luisowi nie udało się jednak utrzymać w pierwszej trójce i musiał zadowolić się 9 miejscem.

W klasie MX Masters też panowała zacięta walka. Co chwilę na prowadzących pozycjach jechał inny zawodnik. Ostatecznie jednak nasz zawodnik Marcin Ryczek będąc na 9 i 8 pozycji w dwóch wyścigach tego dnia, w klasyfikacji generalnej zawodów znalazł się na pozycji 9, klubowy kolega Marek Śnieg rywalizację ukończył na miejscu 27.

Po II rundzie Mistrzostw Polski WKM Więcbork w klasyfikacji klubowej juniorów jest na 2 miejscu, a w klasyfikacji seniorskiej na 4 pozycji.

Zawody w Ornecie pokazały, że motocross to ciężka rywalizacja. Często do sukcesu potrzebna jest jeszcze odrobina szczęścia.

Puchar Polski PitBike SM w Toruniu

Za nami emocjonująca 2 runda Pucharu Polski Pit Bike SM. To nie był już debiut najmłodszych zawodników. Od drugiego sezonu oficjalnie wyjechała na tor klasa Stock 90. W ramach niej mogliśmy zobaczyć dzieci od 8 roku życia. Chociaż byli najmłodsi, to dostarczyli wszystkim nie mniej emocji! W gronie 17 zawodników klasy Stock 90 znalazła się Antonina Rogalska.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, co do poziomu prezentowanego przez wszystkich zawodników, trzeba podkreślić że dziewczynki nie mają łatwo bo rywalizują z chłopakami. Ogromną radość sprawia fakt popularności Pit Bike wśród zgromadzonej widowni. Tosia w tych zawodach, zaliczając upadek i falstart, ostatecznie w klasyfikacji sezonu jest na pozycji 10.

Zawody przygotowane przez Otopit pokazują prawdziwy profesjonalizm i zaangażowanie. Z niecierpliwością czekamy na kolejną rundę tym razem w Radomiu.

Sukcesy naszych zawodników napędza moc produktów Neste oferowanych przez sponsora klubu WKM firmę Oleje-Klimowicz.

Tekst - Karol Rogalski

Foto - X-cross i Motoklub Olsztyn

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone