Zamknij
REKLAMA

Rodzinny Rajd Rowerowy - świetlica OSP

12:37, 11.06.2019 | E.S
Skomentuj
Rodzinny Rajd Rowerowy - świetlica OSP - fot. Lucyna Tarnowska-Latzke
REKLAMA

Dnia 8 czerwca 2019 roku z naszymi rodzinami i Krajeńskim Parkiem Krajobrazowym wyruszyliśmy z placu przy remizie na trasę Rodzinnego Rajdu Rowerowego do Leśnictwa Dąbie, która liczyła ok 18 km.

Sobotnie, słoneczne popołudnie pozwoliło nam aktywnie spędzić czas podczas jazdy rowerem i  zobaczyć urokliwy zakątek naszego regionu. Panowie z KPK udzielili nam ciekawych wskazówek na temat tego, jak poruszać się po lesie gdy zbłądzimy. Dzięki nim wiemy też jakie ptaki i płazy występują na naszym terenie,a także jakie zagrożenia czekają w lesie.

Nie zabrakło konkursów z nagrodami. Sporym zainteresowaniem cieszyła się konkurencja rowerowa na najwolniejszą jazdę, w której brali udział zarówno dzieci, jak i rodzice. Najwięcej zabawy przyniosły nam kalambury, w których pokazywaliśmy powiedzenia  i tytuły bajek. 

Ponieważ wakacje tuż tuż, przypomnieliśmy jak udzielić pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej, jak ułożyć w pozycji bezpiecznej i jak prawidłowo użyć defibrylatora. Zdobytą wiedzę każdy później mógł przećwiczyć w praktyce.

Sporo frajdy sprawiło dzieciom lanie wody, nie pozostawiając na niektórych uczestnikach  suchej nitki.

Zarówno dzieci jak i rodzice miło i ciekawie spędzili czas, a o to właśnie chodziło. Humor dopisywał każdemu, tym młodszym jak i starszym. Zabawom i uśmiechom na twarzach mogłoby nie być końca, jednak wszystko co dobre szybko mija i trzeba było się pożegnać. Rodzinny nastrój i wspaniała atmosfera sprawiły, że dzień ten był wyjątkowy, dla dzieci jak i dla rodziców, a na pamiątkę każda rodzina otrzymała certyfikat ukończenia rajdu.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot. - Instruktor animacji społecznej - Lucyna Tarnowska-Latzke

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz