Zamknij

IV Regaty "Biały Żagiel Starosty Sępoleńskiego" w klasie Optymist

23:07, 01.07.2019 | Andrzej Ossowski
Skomentuj fot. Andrzej Ossowski
REKLAMA

Na wodach Jeziora Sępoleńskiego w dniach 29-30 czerwca rozegrano czwarte już regaty o "Biały Żagiel Starosty Sępoleńskiego". Są to jedne z trzech cyklicznych regat rozgrywanych na naszej wodzie. Tegoroczne zgromadziły dwudziestu zawodników z czterech klubów. Startowali zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Szkwał" z Legionowa, MKŻ Żnin, Yacht Klub Morski "Columbus" ze Świecia i gospodarze MLKS "Krajna" Sępólno.

Po uroczystym otwarciu, podniesieniu bandery i przemówieniach Starosty Jarosława Tadycha, Komandora Klubu Stanisława Łukaszewicza sędzia regat Stanisław Jączkowski omówił trasę regat, instrukcję żeglugi i zawodnicy zeszli na wodę.

W pierwszym dniu udało się rozegrać cztery wyścigi, w kolejnym dwa. Żeglarzom sprzyjała pogoda, co pozwoliło na ostrą rywalizację czołówki zawodników. O zaciętej rywalizacji świadczą wyniki regat. Można się z nimi zapoznać na jednej z fotografii.

Po zakończeniu regat pod masztem klubowym rozpoczęła się uroczystość zakończenia regat z wręczeniem pucharów, dyplomów i nagród. Fundatorem nagród był Bank Spółdzielczy w Więcborku, który oprócz nagród rzeczowych, ufundował nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł dla zwycięzcy biegu "Bankowego", tradycyjnie numer biegu wylosował Starosta, tym razem był to bieg pierwszy. 

Czek zwycięzcy biegu wręczył Prezes BS w Więcborku Adam Trzos. Pozostałe dyplomy i puchary wręczali obecni na regatach samorządowcy, przewodniczący rad osiedli i przedstawiciele instytucji zaangażowanych w organizację regat. Na koniec Starosta wręczył puchar dla najmłodszego zawodnika, którym był Ignacy Sobczak z UKS "Szkwał" z Legionowa. Najmłodszy zawodnik spośród wszystkich startujących wylosował nagrodę specjalną, którą był żagiel ufundowany przez Starostę. Po raz pierwszy w czteroletniej historii regat żagiel pozostał w Sępólnie, szczęście w losowaniu sprzyjało zawodnikowi MLKS Marcinowi Kotowskiemu. 

Po opuszczeniu bandery przez poczet sztandarowy regaty zakończono.

(Andrzej Ossowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz