Zamknij
REKLAMA

XVI Wrześniowe Biegi Feniksa

11:23, 30.09.2019 | E.S
REKLAMA
XVI Wrześniowe Biegi Feniksa - fot. LUKS Feniks Mrocza

W sobotę, 28 września 2019 r.  na Stadionie Miejskim w Mroczy odbyła się kolejna, już  XVI edycja Wrześniowych Biegów Feniksa. Organizatorem imprezy pod hasłem: "Bieganie i zdrowy styl życia TWOIM NAŁOGIEM" był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Feniks" Mrocza przy współudziale  Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy, Banku Spółdzielczego w Koronowie o/ Mrocza oraz innych darczyńców i sympatyków stowarzyszenia.

W imieniu Zarządu LUKS Feniks otwarcia imprezy dokonał Prezes klubu Marcin Klebs z Przewodniczącym Rady Miasta i Gminy Mrocza Panem Jarosławem Odrobińskim.

W tegorocznych biegach czynnie wzięło udział ok 170 osób,  reprezentujących nie tylko Mroczę, ale też ościenne miejscowości. Rywalizacja przebiegła, zgodnie z wiekiem uczestników, na różnorodnych dystansach, od 250 m dla wieku przedszkolnego do 1700 m w biegach otwartych.

Jako pierwsi na starcie stanęli najmłodsi zawodnicy w kategorii dzieci poniżej 7 roku życia, natomiast ostatnia kategoria biegowa to bieg dla osób 35+. Po każdym biegu następowała dekoracja zwycięzców, a każdy ze sportowców otrzymał słodki upominek w postaci lizaków oraz smacznych jabłek i gruszek, ufundowanych przez Pana Zbigniewa Przybylskiego z Drążna. 

Medaliści w nagrodę otrzymywali medal z grawertonem oraz dyplom, które wręczali Panie A.Krawczyk, I.Zielińska oraz  J.Odrobiński, A.Lange, D.Jóźwiak oraz M.Klebs.

Niestety pod koniec imprezy zaczął padać deszcz, co zawsze utrudnia prowadzenie imprez plenerowych. Na zakończenie zawodów przewidziano losowanie nagród rzeczowych.  Było ich tradycyjnie dużo, między innymi, dzięki zaangażowaniu Pana Sebastiana Mazura (Pełnomocnika Burmistrza do spraw uzależnień). Spośród wszystkich uczestników zostały rozlosowane nagrody rzeczowe między innymi rower, łyżworolki, hulajnogi, piłki, gry planszowe, i wiele innych.

Podczas zakończenia imprezy Prezes klubu podziękował wszystkim za udział i sportową rywalizację, pani pielęgniarce z czuwanie nad zdrowiem startujących osób. Osobne  podziękowania należały się Zarządowi Klubu za wieloletnie zaangażowanie w popularyzację sportu masowego na terenie Gminy Mrocza oraz sponsorom.

Zarząd LUKS ,,Feniks” Mrocza składa podziękowania sponsorom i wolontariuszom za pomoc w organizacji biegów.  Nagrody rzeczowe ufundowane zostały m.in. dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu MiG Mrocza na rozwój sportu na terenie MiG Mrocza w 2019 r.

Specjalne podziękowania dla Pana Zbyszka za zdrowe i pyszne jabłka.

tekst i fot. LUKS Feniks Mrocza

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone