Zamknij
REKLAMA

Sztafeta na stulecie

11:38, 06.02.2020 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Sztafeta na stulecie - zdjęcie poglądowe - fot. Pixabay

Już jutro (7 lutego), jednocześnie z Bydgoszczy i Torunia, wystartuje bieg sztafetowy do Pucka, organizowany z okazji setnej rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw Zachodnich do wolnej Polski. Uczestnicy pokonają trasę o długości 240 kilometrów. W poniedziałek (10 lutego) w Pucku biegacze wezmą udział w uroczystym odnowieniu zaślubin Polski z morzem.

- Myślę, że bieg sztafetowy to dla aktywnych mieszkańców regionu dobra forma uczczenia powrotu Kujaw i Pomorza do Wolnej Polski. Zapraszam gorąco drużyny biegowe do udziału w tym sportowo-patriotycznym przedsięwzięciu.  A mieszkańców miast i wsi, przez które będą podążać maratończycy, do kibicowania – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Start biegu zaplanowano na piątek 7 lutego w dwóch stolicach regionu. Uczestniczyć w nim będzie dziesięć drużyn biegackich, które będą się składać z ośmiu zawodników (każdego zawodnika należy zgłosić indywidualnie). Biegacze spotkają się w Unisławiu (powiat chełmiński) i stamtąd pobiegną do Pucka. Meta pierwszego etapu znajduje się w Warlubiu (powiat świecki). Drugi etap zakończy się w sobotę 8 lutego w Pruszczu Gdańskim. Trzeci w niedzielę 9 lutego na rynku w Pucku. Następnego dnia uczestnicy sztafety wezmą udział w obchodach 100-lecia zaślubin Polski z morzem i w paradzie rekonstrukcyjnej odtwarzającej przybycie generała  Hallera oraz oficjalnych uroczystościach państwowych z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.

Pierwszy etap liczy około 83 kilometrów i startować będzie w nich trzech przedstawicieli drużyn, drugi etap to około 86 kilometrów (trzech przedstawicieli), trzeci to 70 kilometrów, które zostaną pokonane przez dwóch biegaczy z każdej drużyny.  Łącznie trasa wynosi około 240 kilometrów. Zgodnie z regulaminem, organizator, Urząd Marszałkowski, zapewnia uczestnikom wyżywienie i nocleg.

Udział zespołów sztafetowych w imprezie jest bezpłatny. Organizatorem głównym jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, a organizatorem wykonawczym Stowarzyszenie Run to Run.

 

Szczegółowy regulamin znajduje się tutaj.

  

Wszystkich miłośników biegów zachęcamy także do udziału w biegu sztafetowym „100 km na stulecie powrotu Pomorza i Kujaw do wolnej Polski”, który odbędzie się 14 marca. Uczestnicy wystartują z Golubia-Dobrzynia, pobiegną do Inowrocławia, następnie dotrą do Brodnicy i zakończą bieg w Tucholi. Więcej informacji o naborze i rejestracji na sztafetę już wkrótce.

Beata Krzemińska - rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone