Zamknij
REKLAMA

Dariusz Krakowiak sportowcem roku

19:34, 07.02.2020 | UM Sępólno Krajeńskie
REKLAMA
Skomentuj
fot. tinabold z Pixabay

Złoty medalista Halowych Mistrzostw Świata Masters w skoku w dal, brązowy medalista Mistrzostw Europy Masters w skoku w dal, medalista wielu innych dużych imprez sportowych – Dariusz Krakowiak – został wybrany Sportowcem Roku 2019 Gminy Sępólno Krajeńskie.

Statuetka, zaświadczenie potwierdzające przyznanie tytułu oraz nagroda pieniężna, zostaną mu wręczone podczas Balu Sportowca, który odbędzie się dzisiaj (7.02) o godzinie 19.00 w sali bankietowej przy stadionie MLKS Krajna.

Wyróżnienia i tytuły sportowca roku przyznawane są w Sępólnie Krajeńskim już od wielu lat. Nominacje przedkładają kluby i organizacje sportowe. Ostatecznie jednak o wyborze decyduje Rada Miejska.

- Sportowiec roku oprócz statuetki, dyplomu, otrzymuje również nagrodę finansową. Sportowiec roku otrzymuje nagrodę w wysokości 1500 zł, natomiast pozostali wyróżnieni od 1500 do 500 zł w zależności od osiągniętych wyników – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. W tym roku wyróżniono łącznie aż 16 osób.


LISTA WSZYSTKICH WYRÓŻNONYCH SPORTOWCÓW

  • DARIUSZ KRAKOWIAK - za zdobycie złotego medalu w Halowych Mistrzostwach Świata Masters w skoku w dal, zdobycie brązowego medalu w skoku w dal oraz VIII miejsca w pchnięciu kulą w Mistrzostwach Europy Masters, zdobycie złotego medalu w biegu na 60 m, zdobycie złotego medalu w skoku w dal i srebrnego medalu w pchnięciu kulą na halowych mistrzostwach Polski Masters oraz zdobycie trzech złotych medali w biegu na 100m, 200m i w skoku w dal oraz srebrnego medalu w pchnięciu kulą na mistrzostwach Polski Masters.
  • DANUTA SKRZYŃSKA – za zdobycie złotego medalu w warcabach 100 polowych Mistrzostw Polski Seniorów Starszych, zdobycie srebrnego medalu drużynowo na XLIII Mistrzostwach Polski Kobiet w warcabach 100 polowych oraz zajęcie czołowych miejsc w turnieju klasycznym na XVIII Mistrzostwach Polski Weteranów.
  • HANNA MALAK – za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Polski Weteranek w podnoszeniu ciężarów.
  • OLIWIA ZIEMSKA – za zdobycie II miejsca drużynowo na XLIII Mistrzostwach Polski Kobiet w warcabach 100 polowych oraz zdobycie I miejsca na VI Mistrzostwach Województwa Kujawsko – Pomorskiego w warcabach 100 polowych.
  • WIKTORIA SZÓSTAK - za zdobycie II miejsca drużynowo na XLIII Mistrzostwach Polski Kobiet w warcabach 100 polowych oraz zdobycie I miejsca na VI Mistrzostwach Województwa Kujawsko – Pomorskiego w warcabach 100 polowych.
  • WIKTORIA GRABOWSKA – za zdobycie III miejsca w Mistrzostwach Polski juniorek oraz zdobycie I miejsca w Mistrzostwach Województwa Kujawsko – Pomorskiego juniorek młodszych w podnoszeniu ciężarów.
  • LESZEK KĄKOL – za zdobycie trzech brązowych medali na Mistrzostwach Europy Morsów w pływaniu na czas.
  • TOMASZ PATYNA – za zdobycie złotego medalu w pięcioboju klasycznym na Mistrzostwach Polski Masters oraz zdobycie brązowego medalu w skoku w dal na Halowych Mistrzostwach Polski Masters.
  • PRZEMYSŁAW PATEREK – za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Świata Weteranów, zdobycie złotego medalu Europejskich Igrzysk Weteranów oraz zdobycie złotego medalu Mistrzostw Polski Weteranów w podnoszeniu ciężarów.
  • MIKOŁAJ PATEREK – za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Polski Młodzików, zdobycie złotego medalu Mistrzostw Województwa Kujawsko – Pomorskiego w podnoszeniu ciężarów.
  • KINGA DROBCZYŃSKA – za zdobycie srebrnego medalu w skoku w dal na Mistrzostwach Makroregionu.
  • KLARA LEMAŃSKA – za zdobycie złotego i brązowego medalu Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w grze indywidualnej i deblowej oraz za zdobycie złotego i brązowego medalu Mistrzostw Województwa w tenisie stołowym.
  • ALEKSANDER PRZYBYLSKI – za zdobycie w Mistrzostwach Województwa Kujawsko – Pomorskiego Młodzików w podnoszeniu ciężarów.
  • NIKODEM ADERJAHN – za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Województwa w drużynie, zdobycie dwóch brązowych medali w Mistrzostwach Województwa oraz srebrnego medalu w Mistrzostwach Województwa w drużynie w tenisie stołowym.
  • MATEUSZ JESSE - za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Województwa w drużynie, zdobycie brązowego medalu w Mistrzostwach Województwa w grze deblowej oraz srebrnych medali w Mistrzostwach Województwa indywidualnie i w drużynie w tenisie stołowym.
  • BOGUSZ TŁOK – za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Województwa w żeglarstwie
(UM Sępólno Krajeńskie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

MiśMiś

5 3

Za oszukujace ludzi wodomierze tez dajcie Krakowiakowi medal bo przeciez nic mu za to nie zrobili jak sie wydało, ba nadal jest prezesem ZGK... 21:51, 07.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

melaniamelania

0 0

...prosze dowody zanim kogos oskarzacie
19:42, 16.02.2020


© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone