Zamknij

Igrzyska Dzieci w koszykówce dziewcząt

18:29, 11.02.2020 E.S Aktualizacja: 18:33, 11.02.2020
Skomentuj fot. SP Mrocza fot. SP Mrocza

We wtorek, 11 lutego, w hali sportowej w Mroczy odbyły się Igrzyska Dzieci w Koszykówce dziewcząt rocznik 2007 i młodsze. W rozgrywkach wzięły udział zespoły, które wygrały rozgrywki gminne w powiecie nakielskim:  SP1 Szubin, SP Paterek, SP Mrocza.

Pierwszy mecz rozegrały zawodniczki SP Mrocza z SP1 Szubin. Obydwie drużyny zaprezentowały bardzo wysoki, wyrównany poziom i zaciekle walczyły o zwycięstwo. Pierwsza połowa meczu skończyła się przewagą punktową zawodniczek z Szubina  12:8. Obydwie drużyny do ostatnich sekund ambitnie walczyły o każdą piłkę na boisku. W drugiej połowie koszykarki z Szubina uzyskały przewagę na boisku i w efekcie wygrały ten mecz 18:10.

Drugie spotkanie zespołu SP Mrocza - SP Paterek było bardzo widowiskowe. Koszykarki z Mroczy brylowały na parkiecie, uzyskały znaczącą przewagę punktową i pewnie wygrały ten mecz.

W trzecim z kolei meczu zawodniczki z SP Paterek przegrały minimalnie z SP Szubin.

Najskuteczniejszą zawodniczką zawodów została Weronika Klusik z SP Paterek, która uzyskała 28 punktów w turnieju. Punkty dla zespołu SP Mrocza zdobyły: Matylda Pokrzywka - 14, Agata Kulska - 12, Dominika Nowak - 12, Kinga Murawiec - 8, Emilia Stefaniak - 4, Julia Szczepaniak - 2, Amelia Chmiel - 2.

Na zakończenie zawodów koszykówki dziewcząt koordynator sportu pan Bartosz Ksobiech dokonał uroczystego wręczenia dyplomów i pucharów zwycięskich trzech zespołów.